Styl życia

Czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks?

Czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks

Zdjęcie autorstwa Gianne Karla Tolentino z Pexels

Czasem jesteśmy z kimś przez wiele lat, poznajemy jego rodzinę i przyjaciół. Jednak niespodziewanie dochodzi do rozstania. On odchodzi, a my zastanawiamy się, czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks. Jak podejść do tego zagadnienia, aby nikomu nie wyrządzić krzywdy?

Spis treści:

  1. Czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks? Tak, jeśli się lubicie
  2. Rodzina eks i jej stosunek do nas po rozstaniu
  3. Uporanie się z emocjami po rozstaniu
  4. Czy jesteś gotowa na spotkanie z eks?

Czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks? Tak, jeśli się lubicie

To, że nasz partner okazał się beznadziejny, stosował wobec nas przemoc, zdradzał na każdym kroku lub podkopywał naszą pewność siebie, nie oznacza, że ma złą rodzinę. Bardzo często toksyczny facet dorastał w świetnym środowisku. Rodzice go kochali, ma też świetne rodzeństwo, z którym miło spędza się czas.  Jeśli zastanawiasz się, czy warto utrzymywać kontakt z rodziną eks, to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie macie stosunki. Czy z mamą byłego partnera lub jego siostrą łączą cię miłe, przyjacielskie relacje? Jeśli tak, to nie powinnaś z nich rezygnować. Tak rzadko spotykamy dobrych ludzi, że jeśli na takich trafimy, to nie powinniśmy rezygnować z kontaktów z nimi.

Rodzina eks i jej stosunek do nas po rozstaniu

Musimy jednak mieć na względzie fakt, że rodzina eks mogła zmienić stosunek do nas po rozstaniu. Niewykluczone, że były partner, chcąc wybielić samego siebie, ukazał nas w nie najlepszym świetle. Mógł na nasz temat naopowiadać bzdur. W takiej sytuacji ciężko nam będzie utrzymywać zdrowe relacje z jego rodziną. Ona może też unikać nas ze względu na poczucie lojalności. Jego siostra czy mama nie będzie chciała z nami rozmawiać, czy wyjść na kawę, ponieważ uzna, że w ten sposób postępuje nie fair wobec bliskiej sobie osoby. Czasem też rodzina eks zmienia stosunek do nas ze względu na nową partnerkę swojego krewnego. Gdy nasz były partner przyprowadza do domu kobietę, która spodziewa się jego dziecka, robi się poważnie. Rodzina eks w takiej sytuacji woli skupić się na relacji z jego przyszłą żoną niż z nami.

Uporanie się z emocjami po rozstaniu

Czasem rodzina eks pragnie utrzymywać z nami kontakt. Tak bardzo zaprzyjaźniłaś się z jego siostrą, że wciąż możecie razem wyskoczyć na obiad czy babskie pogaduchy. Ona wcale cię nie unika. Pytanie, czy utrzymywanie z nią kontaktów jest dobre dla twojej psychiki. Nierzadko uporanie się z emocjami po rozstaniu nastręcza nam sporo trudności. Wciąż kochamy swojego eks i łudzimy się, że możemy do niego wrócić. To uczucie będziemy karmić wspomnieniami o nim, a o te nietrudno, gdy spotkasz się z jego siostrą czy mamą. Musisz mieć też na uwadze fakt, że możesz usłyszeć od nich, że były partner planuje ślub z nową partnerką i to cię zaboli. Musisz zadać sobie pytanie, czy uporałaś się z emocjami po rozstaniu i masz siły na podtrzymywanie bliskich relacji z jego krewnymi, których bardzo lubisz.

Czy jesteś gotowa na spotkanie z eks?

Podtrzymując kontakt z rodziną eks, musisz się liczyć z tym, że pewnego dnia na niego wpadniesz. Odwiedzając jego siostrę w domu rodzinnym, ryzykujesz, że stanie się to szybciej, niż zakładasz. Miej to na uwadze. Nie musisz rezygnować ze spotkań z jego siostrą, ale może lepiej wyjść razem na miasto. Kawiarnia to bezpieczne i neutralne miejsce, natomiast jego dom rodzinny lepiej omijać szerokim łukiem, aby zaoszczędzić sobie przykrych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *