Zdrowie

Czy e-recepta Escapelle albo EllaOne jest faktycznie możliwa do zdobycia?

Czy e-recepta Escapelle albo EllaOne jest faktycznie możliwa do zdobycia

Temat antykoncepcji w Polsce od wielu lat jest bardzo drażliwy, bo ludzie niestety nie są w stanie znaleźć żadnego porozumienia. Z jednej strony mamy osoby młode, które rozumieją już doskonale, że czasami kobieta po prostu nie chce mieć w życiu dziecka – ma przecież do tego prawo i nie ma tutaj znaczenia jej zdrowie czy sytuacja materialna. Nie musi ona przed nikim się tłumaczyć. Zdarza się również, że faktycznie nie pozwalają jej na to finanse – nie każdy ma na tyle dobrą pracę, aby być w stanie utrzymać siebie i dzieci.

Z drugiej strony mamy niestety głównie osoby starsze, która tłumaczą się religią i przez to krytykują wszelkie możliwe formy antykoncepcji. W ich opinii kobieta powinna rodzić dzieci za każdym razem, gdy faktycznie się to przydarzy i być za to wdzięczna. Jest to bardzo krzywdzące podejście, które chroni tylko i wyłącznie dziecko – a zupełnie ignoruje potrzeby i opinie kobiety. Na szczęście czasy się już zmieniły i obecnie dostęp do antykoncepcji jest o wiele łatwiejszy niż kiedyś. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie muszą często liczyć się z krzywymi spojrzeniami ze strony lekarzy, którzy im je przepisują. A jeszcze gorzej wygląda to w przypadku tabletek “dzień po”. Na szczęście mamy do wyboru inne rozwiązanie – EllaOne recepta online oferowana jest u większości lekarzy, którzy oferują swoje usługi online.

Do czego służy taka tabletka?

Tabletka “dzień po” to forma antykoncepcji, która umożliwia zabezpieczenie się przed ciążą nawet w momencie, gdy podczas stosunku para nie stosowała żadnej takiej metody. Jak to możliwe? Musi być ona użyta bardzo szybko – zanim jeszcze dojdzie do zapłodnienia. Najlepiej będzie więc nabyć ją i spożyć do 24 godzin po odbytym zbliżeniu. Można tego dokonać nawet do 72 godzin, ale jednak to ta pierwsza doba gwarantuje najwyższą skuteczność.

W jakiej sytuacji powinniśmy sięgnąć po taką tabletkę? Kobiety decydują się na nią w momencie, gdy podczas stosunku dojdzie do przerwania prezerwatywy lub w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu zapomniały zażyć tabletki antykoncepcyjnej.

Dlaczego dobrze jest kupować taką tabletkę online?

W przypadku leku Escapelle lub Ellaone recepta online gwarantuje nam pewnego rodzaju anonimowość. Jeżeli lekarz posiada w swojej ofercie opcje wystawienia jej to najpewniej nie jest temu przeciwny i nie powinien zadawać nam nieprzyjemnych lub niewygodnych pytań. Dzięki temu po prostu lepiej się czujemy i nie musimy mierzyć się z opiniami obcych nam ludzi.

Komentarze (12)

tatiana

10 miesięcy temu

Antykoncepcja awaryjna to świetne rozwiązanie, gdy pęknie nam prezerwatywa albo zwymiotujemy tabletkę antykoncepcyjną.

julita

10 miesięcy temu

Kiedyś te tabletki dzień po były przez krótki czas bez recepty. Szkoda, że to się zmieniło.

warszawianka

10 miesięcy temu

Teraz mamy naprawdę dużo łatwiej niż kiedyś, antykoncepcja awaryjna znacznie ułatwia życie:)

amelka

10 miesięcy temu

Antykoncepcja awaryjna to bardzo pomocne rozwiązanie.

doris

11 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć, w jaki sposób można szybko uzyskać receptę na tabletkę dzień po.

irmina

11 miesięcy temu

Dobrze, że antykoncepcja awaryjna jest dziś na wyciągnięcie ręki. E-recepty i telemedycyna sporo ułatwiają w tym zakresie.

jowita

11 miesięcy temu

Teraz dzięki e-recepcie dużo łatwiej można zdobyć tabletkę po. Kiedyś to była jedna wielka tragedia.

czarodziejka

11 miesięcy temu

E-recepta to świetna sprawa. Teraz tylko dzwonimy do lekarza, wyjaśniamy sprawę i ją otrzymujemy. Dotychczas był problem, bo jak coś się stało w weekend, to trzeba było czekać na wizytę u ginekologa aż do poniedziałku.

lisa

11 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że są e-recepty. Teraz nie muszę odwiedzać ginekologa, aby zdobyć receptę na tabletkę dzień po:)

tina

11 miesięcy temu

Teraz jest łatwiej o antykoncepcję awaryjną, bo nie trzeba osobiście odwiedzać lekarza. Można go poprosić przez telefon o receptę na EllaOne.

ulka

11 miesięcy temu

Dostęp do tabletki dzień po powinien być łatwy. W końcu tu liczy się czas.

nina

11 miesięcy temu

Ważne, aby kobiety miały łatwy dostęp do antykoncepcji awaryjnej.

Zostaw komentarz