Zdrowie

Czy e-recepta Escapelle albo EllaOne jest faktycznie możliwa do zdobycia?

Czy e-recepta Escapelle albo EllaOne jest faktycznie możliwa do zdobycia

Temat antykoncepcji w Polsce od wielu lat jest bardzo drażliwy, bo ludzie niestety nie są w stanie znaleźć żadnego porozumienia. Z jednej strony mamy osoby młode, które rozumieją już doskonale, że czasami kobieta po prostu nie chce mieć w życiu dziecka – ma przecież do tego prawo i nie ma tutaj znaczenia jej zdrowie czy sytuacja materialna. Nie musi ona przed nikim się tłumaczyć. Zdarza się również, że faktycznie nie pozwalają jej na to finanse – nie każdy ma na tyle dobrą pracę, aby być w stanie utrzymać siebie i dzieci.

Z drugiej strony mamy niestety głównie osoby starsze, która tłumaczą się religią i przez to krytykują wszelkie możliwe formy antykoncepcji. W ich opinii kobieta powinna rodzić dzieci za każdym razem, gdy faktycznie się to przydarzy i być za to wdzięczna. Jest to bardzo krzywdzące podejście, które chroni tylko i wyłącznie dziecko – a zupełnie ignoruje potrzeby i opinie kobiety. Na szczęście czasy się już zmieniły i obecnie dostęp do antykoncepcji jest o wiele łatwiejszy niż kiedyś. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie muszą często liczyć się z krzywymi spojrzeniami ze strony lekarzy, którzy im je przepisują. A jeszcze gorzej wygląda to w przypadku tabletek “dzień po”. Na szczęście mamy do wyboru inne rozwiązanie – EllaOne recepta online oferowana jest u większości lekarzy, którzy oferują swoje usługi online.

Do czego służy taka tabletka?

Tabletka “dzień po” to forma antykoncepcji, która umożliwia zabezpieczenie się przed ciążą nawet w momencie, gdy podczas stosunku para nie stosowała żadnej takiej metody. Jak to możliwe? Musi być ona użyta bardzo szybko – zanim jeszcze dojdzie do zapłodnienia. Najlepiej będzie więc nabyć ją i spożyć do 24 godzin po odbytym zbliżeniu. Można tego dokonać nawet do 72 godzin, ale jednak to ta pierwsza doba gwarantuje najwyższą skuteczność.

W jakiej sytuacji powinniśmy sięgnąć po taką tabletkę? Kobiety decydują się na nią w momencie, gdy podczas stosunku dojdzie do przerwania prezerwatywy lub w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu zapomniały zażyć tabletki antykoncepcyjnej.

Dlaczego dobrze jest kupować taką tabletkę online?

W przypadku leku Escapelle lub Ellaone recepta online gwarantuje nam pewnego rodzaju anonimowość. Jeżeli lekarz posiada w swojej ofercie opcje wystawienia jej to najpewniej nie jest temu przeciwny i nie powinien zadawać nam nieprzyjemnych lub niewygodnych pytań. Dzięki temu po prostu lepiej się czujemy i nie musimy mierzyć się z opiniami obcych nam ludzi.

Komentarze (12)

tatiana

5 miesięcy temu

Antykoncepcja awaryjna to świetne rozwiązanie, gdy pęknie nam prezerwatywa albo zwymiotujemy tabletkę antykoncepcyjną.

julita

5 miesięcy temu

Kiedyś te tabletki dzień po były przez krótki czas bez recepty. Szkoda, że to się zmieniło.

warszawianka

5 miesięcy temu

Teraz mamy naprawdę dużo łatwiej niż kiedyś, antykoncepcja awaryjna znacznie ułatwia życie:)

amelka

5 miesięcy temu

Antykoncepcja awaryjna to bardzo pomocne rozwiązanie.

doris

5 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć, w jaki sposób można szybko uzyskać receptę na tabletkę dzień po.

irmina

5 miesięcy temu

Dobrze, że antykoncepcja awaryjna jest dziś na wyciągnięcie ręki. E-recepty i telemedycyna sporo ułatwiają w tym zakresie.

jowita

5 miesięcy temu

Teraz dzięki e-recepcie dużo łatwiej można zdobyć tabletkę po. Kiedyś to była jedna wielka tragedia.

czarodziejka

5 miesięcy temu

E-recepta to świetna sprawa. Teraz tylko dzwonimy do lekarza, wyjaśniamy sprawę i ją otrzymujemy. Dotychczas był problem, bo jak coś się stało w weekend, to trzeba było czekać na wizytę u ginekologa aż do poniedziałku.

lisa

5 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że są e-recepty. Teraz nie muszę odwiedzać ginekologa, aby zdobyć receptę na tabletkę dzień po:)

tina

5 miesięcy temu

Teraz jest łatwiej o antykoncepcję awaryjną, bo nie trzeba osobiście odwiedzać lekarza. Można go poprosić przez telefon o receptę na EllaOne.

ulka

6 miesięcy temu

Dostęp do tabletki dzień po powinien być łatwy. W końcu tu liczy się czas.

nina

6 miesięcy temu

Ważne, aby kobiety miały łatwy dostęp do antykoncepcji awaryjnej.

Zostaw komentarz