co odstrasza mężczyzn

Faceci to wzrokowcy, ich uwadze nie umknie żaden detal, który odbiera nam atrakcyjność. Dlatego też poprosiłyśmy naszych kolegów o pomoc w spisaniu listy skarg i zażaleń pod adresem wyglądu pań. Czego mężczyźni nie znoszą w wyglądzie kobiet?

Za ciemne usta

Mężczyźni lubią, gdy podkreślamy usta i robimy to czerwoną szminką. Nie znoszą natomiast brązów, ciemnych fioletów i bordowych warg. Jeśli kusi cię zakup któregoś z mrocznych odcieni pomadek, to noś je wówczas, gdy nie widzisz się z obiektem swoich westchnień. Panowie kochają krwistą czerwień i róż na ustach. Kojarzy im się z seksapilem w dobrym wydaniu.

Nie przesadzaj z make-upem

Puder dla wyrównania kolorytu – nie ma sprawy. Tusz do rzęs i szminka też są mile widziane. Nie przesadzaj jednak z kreskami, smoky eyes i konturowaniem twarzy. Mężczyźni tego nie znoszą. Nadmiar make-upu odbiera ci atrakcyjność.

Noś długie włosy

Faceci są zgodni, długowłose panie prezentują się dużo bardziej atrakcyjnie od krótkowłosych. Wniosek, noś włosy do pasa, często je rozpuszczaj i pielęgnuj, aby przyciągały męskie spojrzenia, w tym spojrzenie tego jedynego;)

Podetnij końcówki

Rozdwajające się włosy odbierają urok twojej fryzurze i świadczą o twoich niechlujstwie. Dlatego też podetnij końcówki, gdy widzisz, że te są zniszczone. Nie ubędzie ci nie wiadomo ile włosów, lecz zaczną one wyglądać zdrowo i atrakcyjnie.

Nie noś szponów

Teraz panuje moda na szpony. U kosmetyczki często na siłę nadaje się paznokciom kształt migdała, a gdy nie ma z czego, to spiłowuje się paznokcia tuż przy skórce. Efekt? Szpony sępa. Nie chcesz chyba tak wyglądać. Panowie wolą półokrągłe lub kwadratowe paznokcie, które wyglądają przede wszystkim naturalnie.

Nie obgryzaj paznokci

Nigdy nie obgryzaj paznokci. Takie obszarpane płytki straszą i to dosłownie. Gdy mężczyzna patrzy potem na twoje zaniedbane dłonie, dochodzi do wniosku, że masz nerwicę albo coś z tobą nie tak i najlepiej uciekać, gdzie pieprz rośnie.

Nie przesadzaj z perfumami

Owszem, perfumy dodają ci atrakcyjności. Mężczyźni lubią kobiece zapachy, które unoszą się, gdy twoje włosy falują na wietrze, ale nie znoszą przesady. Gdy śmierdzisz jak chodząca perfumeria, to on nie czuje się zachęcony, lecz odstraszony.

Pozbądź się wąsika

Wiele kobiet ma wąsika nad górną wargą, co odbiera im atrakcyjność. A tymczasem włoski można usunąć jednym pociągnięciem, gdy kupisz specjalne plastry z woskiem do depilacji twarzy. Nie kosztują one majątku, a efekt jest fenomenalny.

Stop krzaczastym brwiom

Żadna kobieta nie wygląda dobrze w brwiach a la Breżniew. Nie wiadomo, skąd wziął się trend na grube brwi. Ale kobiety stanowczo z nimi przesadzają. Takie szerokie i gęste łuki brwiowe wyostrzają rysy twarzy.

Nieświeży oddech

To jest coś absolutnie obrzydliwego. Staraj się myć zęby po każdym posiłku, w miarę możliwości zrezygnuj z kawy, czosnku, cebuli i palenia. Zobaczysz, że twój oddech przestanie odstraszać przedstawicieli płci przeciwnej.

Brudne buty

Tutaj wyglądasz elegancko, masz bluzkę Hilfigera i spodnie z Big Stara, ale buty są utytłane w błocie i sprawiają, że przypominasz menela, w najlepszym wypadku niechluja. A przecież nie taki efekt chciałaś uzyskać!

Zbyt wyzywający strój

Goły brzuch do dopasowanych, ale nie przykrótkich szortów nie wygląda źle. Ale jeśli spodenki odsłaniają pośladki, a bluzka dekolt, to już wyglądasz wulgarnie. Zwłaszcza gdy smażysz się na solarium, robisz paznokcie u kosmetyczki i rozjaśniasz włosy na jasny blond.

Nie przesadzaj z różem

Nie chcesz przecież wyglądać jak matrioszka. Tymczasem nadmiar różu zapewnia właśnie taki efekt. Nakładaj kosmetyki z umiarem i rób to starannie, ponieważ niechlujstwo stanowi straszak w przypadku większości facetów.

Spore odrosty

Gdy mężczyzna patrzy na kobietę i pierwszym, co widzi, są odrosty, to znak, że ona naprawdę się zapuściła. Zainwestuj w farbę, to wydatek rzędu kilkunastu złotych i doprowadź swoją fryzurę do odpowiedniego stanu.