Fitness

Coś więcej niż ćwiczenia – prześwietlamy gorące trendy fitness na najbliższe miesiące

Aerial Yoga

Podjęłaś się realizacji noworocznych postanowień i zdecydowałaś się na trening fitness? Trenowałaś jakiś czas temu, ale miałaś przerwę i nieco wypadłaś z obiegu, przez co nie orientujesz się w najświeższych nowinkach z branży? Przybliżymy Ci gorące trendy fitness na nadchodzący rok, tak byś mogła bardziej świadomie wybrać dopasowany do swoich potrzeb, typ ćwiczeń.

 Nowe oblicza jogi

Sceptycy zasłaniali się twierdzeniem, że joga to nie trening, że nie męczy, nie przynosi widocznych efektów. Jednak jej rosnąca popularność oraz kolejne odsłony rozwiały wszelkie wątpliwości w tym temacie. Dziś na zajęcia z jogi chodzą ludzie na całym świecie a jej treningi cieszą się olbrzymim zainteresowaniem gwiazd show biznesu. By zwiększyć jej atrakcyjność i rozwinąć potencjał tego typu ćwiczeń, trenerzy eksperymentują łącząc ją z innymi formami aktywności.

Efektem tego typu zabiegów jest między innymi AntiGravity Yoga, która powstała by zwiększyć ogólną sprawność fizyczną i zdrowotną organizmu. Ćwiczenia odbywają się na hamaku antygrawitacyjnym przy wykorzystaniu technik tanecznych, ćwiczeń z pilatesu oraz gimnastyki. Tak wyjątkowy rodzaj treningu wpłynie na Twoje ciało kształtując je oraz zwiększając jego elastyczność. Pomoże Ci również zbudować większą wytrzymałość tułowia. Choć w pierwszym momencie wygląda dość ekstrawagancko to ten rodzaj jogi zalicza rosnącą popularność, między innymi dzięki aprobacie aktorów i sław świata mediów takich, jak Gwyneth Paltrow.

Osoby stawiające na bardziej dynamiczne formy ćwiczeń z pewnością odnajdą się podczas Vogi – połączenia ćwiczeń zsynchronizowanych z oddechem (jogi) z bardzo energicznym i ekspresyjnym tańcem.

Dla kogoś, kto trenuje joge i jednocześnie kocha taniec ta opcja jest wręcz wymarzona. Dodatkowo pokazuje, że warto wykraczać poza stereotypy by odkryć coś dla siebie i czerpać z ćwiczeń jeszcze więcej przyjemności i satysfakcji.

Do jogi warto powracać również w dniach regeneracji i czerpać z jej potencjału w kwestii wzmacniania i rozluźniania ciała.

 Szybko i intensywnie

Intensywny trening interwałowy (HIIT) nie jest trendem nowym, ale w nadchodzącym roku przeżyje prawdziwy bum popularności. Na czym polega i skąd takie zainteresowanie tą formą ćwiczeń?

Uczciwy trening owocuje szybkimi efektami, przez co dla wielu jest opcją szczególnie atrakcyjną. Dodatkowo przekonuje czas trwania jednej sesji, dzięki czemu można z łatwością pogodzić go z codziennymi obowiązkami i włączyć do planu treningowego.

HIIT to forma ćwiczeń, koncentrująca się na wysokiej intensywność i powtarzalność danego ruchu w krótkim czasie.

Na całość trening składają się naprzemienne okresy wysoko i średnio intensywnych, zazwyczaj krótkich przedziałów ćwiczeń. Co istotne, samo ćwiczenie może być dowolne, ponieważ to co najistotniejsze w treningu to intensywność jego wykonywania, a nie samo ćwiczenie.

Pomimo tego, że spróbować może w zasadzie każdy, bez względu na poziom zaawansowania, osoby z niską kondycją mogę mieć poczucie, że intensywność ćwiczeń ich przerasta. Ponad to, warto pamiętać by nie wykonywać treningu na czczo, nie łączyć go z treningiem siłowym oraz, co szczególnie ważne, robić sobie dni przerwy przeznaczone na regeneracje.

Coś więcej niż piłka

Drums Alive to prawdziwy hit nadchodzących miesięcy . Połączenie elementów tradycyjnego aerobiku z ruchami naśladującymi grę na bębnach, w których zamiast instrumentu korzystamy z dużej gumowej piłki, brzmi wyjątkowo ciekawie. Co ważniejsze, w odróżnieniu do HIIT, ta forma ćwiczeń jest adresowana do wszystkich– do osób w każdym wieku, o różnej sprawności fizycznej i na różnym etapie w planie treningowym. Ćwiczenia ta nie wymagają bowiem szczególnego, wcześniejszego przygotowania.

Na czym polega Drums Alive? Przy wykorzystaniu dwóch pałeczek uderzamy rytmicznie w dużą, gumową piłkę, uwalniając przy tym energię, rytm oraz pokłady entuzjazmu i radości. Tym co szczególnie wyróżnia Drums Alive tle innych treningów z gatunku fitness to jego wpływ na kształtowanie się więzi i poczucia wspólnoty w grupie osób wspólnie wykonujących ćwiczenia.

Nie tylko dla dzieci

Jeśli trampolina jawi Ci się jako lekka i przyjemna rozrywka zarezerwowana dla dzieci to jesteś to olbrzymim błędzie. AirFit pozytywnie Cię zaskoczy oraz pokaże, że niepozorny przyrząd to nie dziecięca zabawka. Co więcej, trening daje niesamowite efekty – w godzinę jesteś w stanie spalić nawet do 800 kcal! Decydując się na tą opcję poprawisz swoją kondycję, wzmocnisz mięśnie całego ciała, odprężysz je i odstresujesz. Zajęcia odbywają się przy akompaniamencie muzyki nadającej rytm ćwiczeniom na małych, okrągłych trampolinach. AirFit to nie tylko skuteczność i gwarancja efektów, ale również świetna rozrywka i sposób na poprawę humoru, zwłaszcza w depresyjne, zimowe dni!

Przed telewizorem i komputerem – magia treningów online

Już nie tylko z Ewą Chodakowską czy Mel B. Wzrost zainteresowania treningami online zaowocował, że „osobiste trenerki milionów kobiet na całym świecie”, zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. Każdy gwiazda dużego bądź małego ekranu może zostać ekspertem w tej dziedzinie. Warunek? Spektakularny spadek wagi i wyrzeźbienie sylwetki, niejednokrotnie po latach lenistwa i błędów żywieniowych. I choć wiele instruktorek posiada odpowiednie zaplecze i wiedze merytoryczną oraz umiejętność jej przekazywania, musimy zachować szczególną ostrożność w przypadku wirtualnych autorytetów. W kolejnych artykułach przybliżymy ten temat oraz sylwetki instruktorek wraz z ich planami treningowymi.

 

Komentarze

eve

8 lat temu

bardzo ciekawe te cwiczenia chetnie je wyprobuje

Zostaw komentarz