Najnowsze Poradniki Styl życia

Co musisz wiedzieć, zanim zrobisz tatuaż?

tatuaż

Tatuaże to element współczesnej mody. Dodają uroku i oryginalności. Dziś, wzory na ciele nie dziwią tak, jak jeszcze dekadę temu. Powstają coraz to nowe studia tatuażu i pojawiają się nowi klienci. Wraz z rozwojem mody na tatuaż, coraz więcej osób pragnie posiadać wyjątkową ozdobę. Co musisz wiedzieć, zanim zrobisz tatuaż?

Tatuaż – pamiątka na całe życie

Małe czy duże dzieło sztuki – zdecydowanie możemy określić tak tatuaże, które tworzą na ciele piękne, niepowtarzalne wzory. Tatuaż to poważna decyzja na całe życie. Nie zmyjemy go wodą, nie wyciągniemy, jak kolczyka z ucha czy innej części ciała. Musimy wcześniej zastanowić się jakiej wielkości chcemy mieć tatuaż i gdzie ma się znaleźć. Pod uwagę warto wziąć swoją pracę czy plany zawodowe na przyszłość. W niektórych branżach tatuaże nie są mile widziane, więc wtedy lepiej wykonać je w takim miejscu, które z łatwością będziemy mogli zakryć. Nie warto pod wpływem chwili podejmować decyzji o wykonaniu tatuażu. Wyobraźmy sobie tatuaż, który zrobiliśmy razem z partnerem, a nasz związek za chwilę się rozpadł. Na ciele pozostanie ślad, który już na zawsze będzie przypominał nam o tej relacji, a niekoniecznie możemy chcieć o niej pamiętać.

Jakie miejsce wybrać?

Miejsce to pierwsza kwestia, którą musisz ustalić. Jego wybór nie jest łatwy, ale zawsze można kierować się kilkoma wskaźnikami. Niektóre się części ciała są bardziej wrażliwe od innych, więc ból podczas tatuowania będzie bardziej odczuwalny. Najlepiej przemyśleć to, jaki ból jesteśmy w stanie znieść. Czy lepiej zrobić tatuaż na karku, który nie będzie rzucał się w oczy, czy na ręce? Lokalizacja tatuażu jest związana także z jego formą i wielkością. Nasz wymarzony wzór może znacznie lepiej prezentować się w zupełnie innym miejscu niż wstępnie myśleliśmy. Warto porozmawiać z tatuatorem i opowiedzieć mu o swoich oczekiwaniach, by podjąć dobrą decyzję. Nie zapominajmy, że nasze ciało zmienia się z biegiem lat, więc tatuaż na brzuchu, za kilka lat może nie zachwycać tak, jak na początku.

W poszukiwaniu studia tatuażu

Odpowiednie studio tatuażu to ważna kwestia. Przede wszystkim powinno być sterylne, by zapewnić higienę i bezpieczeństwo. Warto poszukać informacji w sieci. Rekomendowane studia będą miały mnóstwo fanów i pozytywnych opinii. Możemy podpytać znajomych, którzy wcześniej się tatuowali i zasięgnąć od nich porady. Każdy tatuator ma swój styl, który nie koniecznie musi nam odpowiadać, dlatego wcześniej przejrzyjmy projekty i zapytajmy się, czy nasza wizja będzie mogła zostać zrealizowana w danym studiu. Zdarzają się bowiem artyści, którzy odmawiają wykonania tatuażu, który jest niezgodny z ich stylem pracy.

Tatuaż dla dwojga, czy to dobry pomysł?

Tatuaże, które łączą dwoje ludzi to zdecydowanie ciekawa forma wyrażenia uczuć. Z siostrą, partnerem czy przyjaciółką – to jednak coś, co zostanie z nami na zawsze. A jak wiemy, w życiu nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Nasz związek może się nieoczekiwanie zakończyć, a przyjaźń zostać zerwana. Dlatego zastanówmy się, czy chcemy podjąć taki krok. W sieci znajdziemy mnóstwo inspiracji na tatuaże dla dwojga, od motywów, które łączą się po złączeniu ciała, czy delikatnych i małych symboli, których znaczenie być może pozostanie waszą tajemnicą.

Zdecydowany wzór

wybór miejscaWzór tatuażu może mieć symboliczne znaczenie, ale równie dobrze może być odwzorowaniem popularnego motywu, pogonią za modą czy zamiłowaniem do jakieś gwiazdy, motywu. Tatuaż nie zawsze ma głębokie znaczenie psychologiczne. Często jest realizacją marzenia czy po prostu ładnie wyglądającym na ciele trwałym wzorem. Wybór wzoru to ważna decyzja. Podjęta pod wpływem emocji, za miesiąc czy dwa może wydawać się śmieszna czy nawet żenująca. Nie zaszkodzi przemyśleć, co chcemy nosić na skórze do końca życia. Nie chcemy przecież żałować tego, że zdecydowaliśmy się na tatuaż.

Katarzyna Antos

Komentarze (10)

pati25

5 lat temu

Nigdy nie przepadałam za tatuażami.I nie zrobię.Na młodej,jędrnej skórze tatuaż dobrze wygląda.Ale jak już będzie pomarszczona-tragedia

Tess

5 lat temu

Z tatuażem trzeba uważać. Nie radziłabym robić w średnim wieku dużego. To moda i wygląda tylko dla młodych dziewcząt. Byłam w szpitalu z starszą kobietą z tatuażem, lekarze i pielęgniarki podśmiewywały się z niej i nie traktowali poważnie. Słyszałam zdanie nawet salowej, że głowa siwieje to tyłek szaleje.

  Aneta

  5 lat temu

  Będzie coraz wiecej starszych ludzi z tatuazami. Pokolenie, które robiło je sobie powszechnie jako pierwsze juz jako ozdobę, a nie potwierdzenie przynależnosci do świata przestępczego, zaczyna dobijać do 50. Sama znam wielu takich ludzi.

Aneta

5 lat temu

Coraz więcej osób ma tatuaże, niektóre są prawdziwymi dziełami sztuki. Fajnie, że przestały dziwić, przestały kojarzyc sie ze swiatem przestepczym. Jeśli ktos w ten sposób potrzebuje coś zamanifestować, wyrazić siebie, lub jeśli tak chce ozdobic ciało – powinno być to jego wyborem.

Mindi

5 lat temu

Nie zrobię sobie tatuażu ale artykuł przeczytałam z ciekawością gdyż mamy w rodzinie nastolatkę, która upiera aby sobie zrobić. Dam jej przeczytać to może zrozumie, że jest to decyzja na całe życie a nie na modną chwilę.

linea

5 lat temu

Ten ostatni z nutką nawet mi sie spodobał 🙂 Chociaż ta nutka jest za duża, wolałabym trzy ale mniejsze.
Kiedyś jako młoda dziewczyna bardzo poważnie myślałam o tatuażu, ale nie miałam gdzie ani za co go zrobić. Potem jak już miałam za co to nie chciałam.

  ewalub

  5 lat temu

  No właśnie ja się tego boję, dziś chcę i mam gdzie zrobić, a jutro już nie, a tatuaż zostanie 🙂

Aneta

5 lat temu

A mi sie nawet tatuaże podobają, jeśli są zrobione dobrze, profesjonalnie, a ich temat i miejsce zostały przemyślane, to mogą być prawdziwą ozdobą 🙂

Danusiate

5 lat temu

Ja też bym się nie zdecydowała na tatuaż – ale podobają mi się nieduże wzorki u innych.

ewalub

5 lat temu

To nie dla mnie. Bałabym się, że za jakiś czas mnie samej przestanie się podobać, to co teraz uważałabym za ładny wzór.

Zostaw komentarz