Artykuły Moda

Co buty mówią o tobie?

Co buty mówią o tobie

Buty, podobnie jak inne elementy naszej garderoby, sporo o nas mówią. Wyrażają nasze podejście do życie, ale też mogą zdradzać miejsce pracy, status materialny oraz cechy usposobienia. Co buty mówią o tobie? 

Co mówią o tobie szpilki?

Osoby, które noszą szpilki, lubią trzymać się sztywnych ram. Dobrze czują się w pracy w korporacji oraz w zawodach, które dają poczucie bezpieczeństwa finansowego. Ponadto  po szpilki często sięgają też kobiety, które pragną nadać sobie powagi czy siły w negocjacjach z klientem. Dzięki butom na obcasie jesteśmy wyższe niż w rzeczywistości, przez co czujemy przypływ mocy przed trudnym spotkaniem biznesowym. Szpilki to też buty chętnie wybierane na randkę, sięgają po nie panie, które lubią podkreślać swoją kobiecą naturę.

Co mówią o tobie buty sportowe?

Miłośniczki butów sportowych to kobiety, które czują wewnętrzną wolność i niezależność. Często mają w sobie naturę artystki i cenią sobie luz, który pozwala im w pełni otworzyć się na kreatywność i nowe pomysły.  W sytuacjach nieformalnych buty sportowe kojarzą się z osobą, która jest równą kumpelą. Jednak w pracy mogą sprawiać, że jesteśmy przez nie postrzegane jako mniej kompetentne, co może prowadzić do konfliktów z przełożonym.

Dlaczego kobiety noszące szpilki są postrzegane jako bardziej kobiece?

Po pierwsze, gdy zakładamy szpilki, stajemy się bardziej delikatne, nasze biodra poruszają się w charakterystyczny sposób, który mężczyźni postrzegają jako seksowny. Po drugie, panowie nie noszą butów na obcasie, więc stanowią one czynnik wyróżniający jedną z płci.  Faceci bardzo cenią sobie dymorfizm płciowy i jako najatrakcyjniejsze postrzegają te panie, które wyglądają zupełnie inaczej niż oni.

Stan twoich butów mówi wiele o tobie

Nie tylko rodzaj butów, ich marka, jakość wykonania, sporo o tobie mówią. Kluczową rolę odgrywa też stan twojego obuwia. Jeśli jest oni zniszczone, wytarte, brudne, to inni mogą odnieść wrażenie, że przemawia przez ciebie niechlujstwo. Nie nadajesz się do funkcji reprezentatywnych ani do wykonywania odpowiedzialnych zadań.

Jakie buty noszą osoby agresywne?

Badania psychologiczne wykazały, iż osoby agresywne, częściej noszą buty zakrywające kostkę. To tak, jakby maskowały swoje rzeczywiste intencje. Ich negatywne emocje na pierwszy rzut oka mogą być niewidoczne do momentu, aż taki człowiek nie wybuchnie.

Co kolor butów mówi o twojej osobowości?

Osoby introwertyczne częściej sięgają po buty w neutralnej, a co za tym idzie bezpiecznej kolorystyce. W ich szafie królują czerń, écru, beż, szarość czy brąz. Natomiast osoby ekstrawertyczne, nierzadko bardzo kreatywne i towarzyskie, częściej noszą kolorowe buty. Jeśli w twojej  szafie przeważają balerinki we wszystkich kolorach tęczy, to znak, że lubisz czuć się kobieco, ale masz też w sobie artystyczną duszę oraz pozytywne nastawienie do ludzi.

Dlaczego kolekcjonujemy buty?

Jedni kolekcjonują znaczki, drudzy drogie zegarki, a jeszcze inni buty. O czym świadczy to nietypowe hobby? Okazuje się, że kolekcjonowanie butów, ale też sukienek czy bluzek, może stanowić formę rekompensaty. Niektórzy z nas rodzą się z wieloma talentami i mają wiele pomysłów na siebie. Nie da się jednak jednocześnie pracować jako prawnik, dziennikarz i lekarz. Coś trzeba wybrać. Skoro pod względem zawodowym nasze życie jest mocno ograniczone, to mogę sobie dać możliwość wyboru w innym zakresie, np. butów, torebek czy sukienek.

Co buty mówią o tobie? Zapewne już wiesz. Jeśli przez lata kupujesz szpilki, to znak, że lubisz mieć wybór, bo w pewnym momencie swojego życia musiałaś zdecydować się na jedną drogę, a pozostałe porzucić. Także ich kolor odzwierciedla twoją osobowość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *