Artykuły Moda

Kolory roku 2021 według Pantone

Kolory roku 2021 według Pantone

Instytut Pantone co roku wybiera wiodące kolory na kolejne 12 miesięcy. W 2020 roku królował Classic Blue, co można było dostrzec w kolekcjach sieciówek oraz u producentów dodatków takich jak torebki czy buty.  Przedstawiamy kolory roku 2021 według Pantone.

Dwa kolory roku 2021 według Pantone – spokój i szaleństwo

Tym razem Instytut Pantone postawił na dwa kolory, z czego jeden jest spokojny, dość zachowawczy, a drugi niesie ze sobą odrobinę szaleństwa. Ma to swoje uzasadnienie i to podwójne. Po pierwsze, osoby, które muszą ubierać się spokojniej, znajdą w sklepach coś dla siebie, a te, które śledzą nowinki modowe, także będą mogły zaszaleć z trendami. Po drugie, Instytut Pantone swój wybór uzasadnia całkiem sensownie, ale o tym dowiecie się w dalszej części artykułu.

Ultimate Gray kolorem 2021 roku

Jednym z kolorów roku 2021 według Pantone został Ultimate Gray, czyli stonowana szarość, która nie jest ani za ciemna, ani za jasna. Będzie świetnie pasowała chłodnym typom urody, które narzekały, że beże są dla nich za ciepłe. Szarość ma w sobie sporo elegancji i klasy. Ponadto, podobnie jak czerń, pasuje do wszystkiego, mogą ją nosić nawet brunetki, ponieważ nie zlewa się z ich włosami.

Illuminating odcieniem roku 2021

Drugi kolor roku 2021 według Pantone to Illuminating, czyli słoneczna żółć. Bije z niej pozytywna energia, która mobilizuje do działania i daje nadzieję na lepsze jutro.  Nie jest to pastelowa żółć, ani musztarda, tylko typowo słoneczny odcień, który przepięknie będzie komponował się z ciemnymi włosami, ożywiając twarz i podkreślając urodę właścicielki na zasadzie kontrastu.

Połączenie stabilności i radości

Instytut Pantone nie bez powodu wybrał właśnie te dwa kolory. W swoim uzasadnieniu podaje, że Ultimate Gray stanowi symbol stabilności i bezpieczeństwa, czyli dwóch rzeczy, których pragniemy w tych trudnych czasach. Natomiast Illuminating, czyli słoneczna żółć stanowi odcień jasny i wesoły, który kojarzy się z przyjemnymi chwilami, w tym wakacjami spędzanymi w pełnym słońcu na pięknej plaży.  Ten bardziej szalony kolor ma wlać w nasze serca nieco więcej optymizmu i uzmysłowić, że najlepsze wciąż na nas czeka.

Szarość pasuje do słonecznej żółci

Szarość świetnie komponuje się ze słoneczną żółcią, dlatego oba kolory można nosić razem. Jeśli zestawimy bluzkę w odcieniu Illuminating z ołówkową spódnicą w odcieniu Ultimate Gray, stabilność będzie łączyła się z radością. Uzyskamy balans, czyli coś, co zapewnia w życiu szczęście i powodzenie.

Czy czeka nas wysyp szarych i żółtych ubrań?

Sklepy odzieżowe i projektanci z różnym skutkiem podchwytują sugestię Instytutu Pantone. W tym roku rzeczywiście więcej było Classic Blue i chłodnych odcieni. Niemniej swego czasu, gdy kolorem roku był fiolet, ubrania w tym kolorze stanowiły rzadkość. Pojawiło się ich więcej w tym roku, wraz z nastaniem ery Classic Blue. Projektanci bawią się też wariacjami poszczególnych kolorów. Słoneczna żółć może przybrać postać muszardowej sukienki, a Ultimate Gray chłodnego beżu. Miejmy to na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *