Chłodny czy ciepły typ urody

Dobór kolorów powinien uwzględniać nasz typ urody. Jeśli masz chłodną karnację i kolor włosów, nie będziesz wyglądała korzystnie w skrajnie ciepłych strojach i makijażach. Chłodny czy ciepły typ urody? Jak rozpoznać, którym jesteś?

Kolor żył i skóry

Jeśli masz niebieskie bądź fioletowe żyły, twoja skóra z pewnością jest jasnoróżowa. Łatwo ulega poparzeniom słonecznym, szybko się czerwieni i niewiele trzeba, by stała się podrażniona. Jeśli natomiast masz zielone żyły, to jesteś ciepłym typem urody. Twoja skóra jest lekko żółtawa bądź oliwkowa, nie czerwieni się, łatwo opala na brąz lub złoto. W przypadku, gdy żył niebieskich i zielonych jest tyle samo, prawdopodobnie masz neutralny odcień skóry np. beżowy. Nie jesteś tak wrażliwa na słońce jak panie o chłodnym typie urody, ale niekoniecznie dobrze znosisz kąpiele słoneczne.

Kolor włosów

Jeśli masz czarne włosy lub brązowe wpadające w gorzką czekoladę, są one utrzymane w chłodnej tonacji. Rudość, złoty blond, żółty blond i brązy w odcieniu mlecznej czekolady to ciepłe kolory włosów. Je także należy uwzględnić przy określaniu swojego typu kolorystycznego.

Kolor oczu

Niebieskie oczy są typowo chłodne, podobnie jak szare. Brązowe i zielone stosunkowo ciepłe, natomiast czarne chłodne.  Jednak kolor oczu odgrywa tutaj najmniej istotną kwestię. Włosy i odcień skóry przeważają, oczy zajmują niewielką część twojego ciała, więc to właśnie dwa pierwsze czynniki są kluczowe przy doborze kolorów.

Jakim typem urody jesteś?

Jeśli masz jasnoróżową skórę i czarne włosy, sprawa jest prosta, jesteś typową Śnieżką. Czasem się jednak zdarza, że skóra jest jasnoróżowa, oczy niebieskie, a włosy w kolorze złocistego blondu. Tutaj sprawy już się troszkę komplikują, bo masz w sobie coś z ciepłego i chłodnego typu urody. Jednak raczej powinnaś skupić się na kolorach dedykowanych chłodnym typom kolorystycznym.

Co pasuje chłodnym typom urody?

Chłodnym typom urody pasują krwiste czerwienie, fuksja, intensywne róże, koral z kapką różu, fiolet z kapką czerwieni, lawendowy fiolet, butelkowa zieleń, intensywna żółć, szarość, granat, czerń, biel.

Jakie kolory pasują ciepłym typom urody?

Ciepłe typy urody wyglądają rewelacyjnie w pomarańczach, brzoskwiniach, łososiu, brązach, rudościach oraz w miedzianych cieniach do powiek. Do twarzy im też w fioletach z kapką brązu.

Chłodne typy urody potrzebują czystych, wyrazistych kolorów. Ciepłe zaś dobrze wyglądają w ciepłych oraz w brudnych (z domieszką brązu).