Kurorty przyjazne amatorom

Nie brak na terenie Francji ośrodków narciarskich, w których można zmierzyć się z wyjątkowymi trasami. Są to jednak w większości miejsca, do których w sezonie przyjeżdżają tłumy doświadczonych miłośników białego szaleństwa. W takich warunkach trudno jest zaczynać naukę jazdy. Tym, którzy zaczynają przygodę ze sportami zimowymi, Rainbow Tours na narty we Francji poleca bardziej kameralny, za to doskonale zagospodarowany kurort alpejski. To Alpe d’Huez, jedna z tych miejscowości, w których początkujący i średniozaawansowani narciarze mogą liczyć na doskonałe warunki. Czeka tu aż 40 km tras zjazdowych dla poczatkujących oraz 120 km tras o średnim stopniu trudności. Nie brak i ciekawym ofert dla bardziej zaawansowanych miłośników szaleństw na stoku. Dla nich wielką atrakcją może być najdłuższa trasa zjazdowa, która liczy sobie aż 16 km długości. Ponieważ ośrodek ten leży na terenie Parku Narodowego Écrins, czekają tu na gości i takie atrakcje, które nie są związane ze sportami zimowymi. Park ten znany jest z ciekawych tras pieszych, dzięki czemu można cieszyć się możliwością wędrowania po jego terenie w wyjątkowym otoczeniu.

U stóp Mont Blanc

Wypoczynek u stóp Mont Blanc i jazda na nartach w tak popularnym rejonie, jakim jest Chamonix, może każdemu dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Warto jednak pamiętać, że ruch jest tu znacznie większy niż w rejonie Alpe d’Huez. Bliskość granicy ze Szwajcarią oraz piękne widoki na najpotężniejsze szczyty europejskie to największe walory tego regionu narciarskiego. Czeka tu również wiele ciekawych tras zjazdowych, wśród których nie brak idealnych propozycji dla początkujących miłośników jazdy na nartach. Zaletą Chamonix jest też kolej linowa, która pozwala w wygodny sposób pokonać niezwykle widowiskową trasę. Kolejną atrakcją w tej miejscowości jest Muzeum Alpinizmu. Można się tu zapoznać z historią wypraw na najwyższy szczyt Europy, którego zbocza stały się jednym z ulubionych miejsc miłośników sportów zimowych.

Francja to kraj idealny dla tych, którzy w ciekawy sposób chcą rozpocząć swą przygodę ze sportami zimowymi. Czeka tu na nich wiele ciekawych miejscowości oraz tras zjazdowych, które pozwalają na poprawianie swej formy i czerpanie ogromnej radości z zimowych szaleństw na alpejskich stokach.