Artykuły Moda

Celebrowanie chwil poprzez ubiór – dlaczego warto je praktykować?

Celebrowanie chwil poprzez ubiór

ROMAN ODINTSOV z Pexels

Celebrowanie chwil poprzez ubiór praktykujemy zazwyczaj podczas ważnych uroczystości. Sukienka na wesele nierzadko spędza nam sen z powiek tak długo, aż w końcu znajdziemy idealną kreację. Na chrzciny, komunię czy 50-lecie małżeństwa swoich rodziców także zakładamy bardziej elegancki strój. O ile na pierwszej randce każda z nas pragnie wypaść jak najlepiej, o tyle po kilku latach związku chodzimy przed partnerem w rozciągniętym T-shircie. W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto praktykować celebrowanie chwil poprzez ubiór.

Spis treści:

  1. Ubrania na specjalne okazje, po które sięgamy zbyt rzadko
  2. Modna stylizacja to pozytywny komunikat wysyłany w świat
  3. Kupowanie ubrań dobrej jakości to nie próżność!
  4. Zabawa modą rozwija kreatywność!
  5. Krytykowanie ubioru – jak reagować na komentarze otoczenia?
  6. Modnie ubrana kobieta to pewna siebie kobieta!

Ubrania na specjalne okazje, po które sięgamy zbyt rzadko

Wiele z nas ma ubrania na specjalne okazje. Do kościoła, na wesele czy chrzciny, po które sięga bardzo rzadko, aby te się nie zużyły. To jednak niewłaściwe podejście. Im ubranie dłużej leży w szafie, tym większe ryzyko, że wkrótce wyjdzie z mody lub po prostu pęknie na nas zleżały materiał. Życie jest zbyt krótkie, by czekać na specjalne okazje. Celebrowanie chwil poprzez ubiór warto praktykować na co dzień. Choć wiele osób twierdzi, że komponowanie stylizacji to próżność, to powinnyśmy puścić mimo uszu takie komentarze. One nie wnoszą do naszego życia nic dobrego. Wręcz przeciwnie, zachęcają nas do tego, abyśmy zrezygnowały z dbałości o siebie i swój wygląd.

Modna stylizacja to pozytywny komunikat wysyłany w świat

Dbanie o siebie jest bardzo ważne także z psychologicznego punktu widzenia. Gdy zakładasz ładną sukienkę na spacer z przyjaciółką, wysyłasz światu komunikat: zasługuję na wszystko, co najlepsze! Jeśli wychodzisz z domu w zmechaconym dresie, pokazujesz, że cierpisz na niskie poczucie własnej wartości i łatwo można tobą manipulować, skoro nie dbasz o siebie, to pewnie uważasz, że nie jesteś tego warta.

Kupowanie ubrań dobrej jakości to nie próżność!

Wiele kobiet kupowanie ubrań dobrej jakości traktuje jako zbędny wydatek. Pieniądze w ten sposób zaoszczędzone wolimy wydać na swoje dzieci czy wnuki. Tymczasem nam również coś należy się od życia. Dlaczego miałybyśmy sobie odmawiać tego, co sprawia nam przyjemność? Co sprawia, że potrzeby innych traktujemy jako ważniejsze od własnych?

Zabawa modą rozwija kreatywność!

Komponowanie stylizacji stanowi przede wszystkim zabawę. Gdy nadajesz starej bluzce nowe życie, łącząc ją z różnymi spodniami o ciekawym fasonie, czujesz, że się rozwijasz, a twoja kreatywność wzrasta. Taki trening pomysłowości jest bardzo ważny, ponieważ każdego dnia musimy szukać nieszablonowych rozwiązań w trudnych sytuacjach, w jakich się znalazłyśmy.

Krytykowanie ubioru – jak reagować na komentarze otoczenia?

Nie wszyscy będą ci życzliwi. Zawsze znajdzie się ktoś, kto skrytykuje twój outfit czy gust. Mąż może uznać, że ubierasz się jak dzidzia piernik. Koleżanka z pracy może skrytykować zbyt żywe kolory. Sąsiadce może nie spodobać się, że nosisz krótkie sukienki. Zawsze też znajdzie się ktoś „życzliwy”, kto w „dobrej wierze” będzie odradzał nam zakup jakiegoś ubrania, bo to nas pogrubia, poszerza ramiona i swoim fasonem nie pasuje do naszej sylwetki.  Gdy słyszymy, że jakaś sukienka za mocno poszerza nasze biodra, zazwyczaj czujemy, że popełniłyśmy modowe faux pas i rezygnujemy z jej zakupu. Tymczasem nie powinnyśmy patrzeć się na to, co sądzi otoczenie, lecz kierować się tym, w czym same czujemy się najbardziej komfortowo.

Modnie ubrana kobieta to pewna siebie kobieta!

Czy wiesz, że dbanie o siebie to czynność, którą bardzo często odpuszczamy sobie z wiekiem? Uważamy, że po 50. roku życia nie wypada tak bardzo się stroić, próbować nowych fryzur czy fasonów ubrań. Jednak postępując w ten sposób, stajemy się martwe za życia. Pozbawiamy się bowiem wielu przyjemności. Psycholodzy zachęcają do tego, aby płynąć pod prąd i nie bać się opinii otoczenia, wszak nikt za nas życia nie przeżyje. Warto ubierać się modnie i dbać o siebie dla własnego samopoczucia. Kup sobie zmysłową bieliznę po to, aby poczuć się pewniej we własnym ciele, nawet jak nie masz partnera i nie chcesz nikogo poznawać. Nawet singielka może sprawić sobie sukienkę pięknie podkreślającą biust po to, aby wyglądać atrakcyjnie na spacerze z przyjaciółką. Nie chodzi o to, by kogoś poznać, tylko czuć się dobrze we własnym ciele, bo to korzystnie oddziałuje na naszą psychikę.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *