Talent muzyczny
Garland zaskarbiła sobie przychylność kierownictwa wytwórni, dokonując rearanżacji utworu „You Made Me Love You”. Piosenkę zaśpiewała dla Clarka Gable`a podczas jego przyjęcia urodzinego. Jej talent został doceniony. W „Broadway Melody of 1938” wykonała ten sam utwór, wpatrując się w fotografię Clarke`a Gable.
Podwórkowe musicale
Życie artystki odmieniło się za sprawą „podwórkowych musicali”, w których wystąpiła u boku Mickeya Rooneya. Ten duet zadebiutował w filmie „Mały dżentelmen”. Garland wystąpiła u boku Rooneya w dziesięciu produkcjach.
Narkotyki i środki nasenne
W związku z tym, iż praca na wysokich obrotach jest niezwykle wyczerpująca, wytwórnie filmowe dostarczały młodym aktorom amfetaminy i barbituranów. Garland, przyjmując substancje psychoaktywne, popadła w uzależnienie. Nałóg doprowadził artystkę do przedwczesnej śmierci. Garland zmarła 22 czerwca 1969 roku po przedawkowaniu środków nasennych. Wcześniej kilkukrotnie usiłowała popełnić samobójstwo.
Problemy w życiu prywatnym
Choć Judy odnosiła sukcesy zawodowe, jej życie prywatne dalekie było od ideału. Niska samoocena i presja rodziców sprawiły, iż aktorka nie zaznała szczęścia w małżeństwie. 4 z 5 małżeństw zakończyły się rozwodem.
Załamanie nerwowe
Garland zadebiutowała na scenie w wieku 7 lat. Judy nie miała normalnego dzieciństwa. Zabrakło w nim miejsca na beztroskie gry i zabawy. Nadmiar pracy i nieustanna presja doprowadziły artystkę na skraj załamania nerwowego.
Dzieci Judy Garland
Judy pozostawiła po sobie trójkę dzieci. Jedno z nich poszło śladami matki i zrobiło zawrotną karierę. Któż nie zna Lizy Minnelli?
Niedawno do księgarni, nakładem wydawnictwa Prószyński i Ska, trafiła biografia Judy Garland. Gerald Clarke z ogromną przenikliwością analizuje historię życia i twórczości hollywoodzkiej gwiazdy.