Judy Garland jest jedną z największych gwiazd Hollywood, o czym świadczy fakt, iż ludzie wciąż interesują się jej twórczością. Filmy, w których grała, cieszą się dużą popularnością wśród widzów na całym świecie.

Judy Garland to pseudonim artystyczny Frances Ethel Gumm, która przyszła na świat 10 czerwca 1922 roku w Minnesocie. Od najmłodszych lat obcowała ze sztuką. Jej rodzice pracowali jako artyści wodewilowi. W Grand Rapids prowadzili kinoteatr, do którego często zabierali swoje dzieci.

Przeprowadzka do Lancaster

W 1926 roku wybuchł lokalny skandal. Pojawiły się pogłoski, jakoby ojciec Frances Ethel Gumm składał propozycje seksualne mężczyznom, zatrudnionym w jego kinie. W tamtych czasach plotki dotyczące homoseksualnych skłonności były niezwykle szkodliwe. Społeczeństwo dyskryminowało przedstawicieli innych orientacji seksualnych. Ze względu na nieprzychylne pogłoski rodzina musiała przeprowadzić się do Lancaster w Kalifornii.

Presja psychiczna rodziców

W Lancaster Frank zakupił kolejne kino, podczas gdy jego żona dbała o artystyczny rozwój córek. Dzieci państwa Gumm od najmłodszych lat były poddawane psychicznej presji. Rodzice pragnęli, aby ich pociechy zrobiły karierę w kinematografii.

Początki kariery Gumm Sisters

W 1928 roku siostry Gumm zostały zapisane do szkoły tańca, którą prowadziła Ethel Meglin. Ich mentorka była właścicielką zespołu Meglin Kiddies. Współpraca z Ethel zaowocowała występem w corocznym przedstawieniu bożonarodzieniowym. Ich talent został doceniony przez reżysera. W 1929 roku siostry Gumm zadebiutowały w filmie krótkometrażowym „Big Reuve”. Z kolei w 1930 Frances zagrała w „A Holiday in Storyland” i „The Wedding of Jack and Jill”. Następnie siostry wystąpiły w produkcji „Bubbles”. Po raz ostatni Gumm Sisters można było podziwiać w filmie krótkometrażowym „La Fiesta de Santa Barbara”.