Nie tylko w naszym kraju, ale i w wielu państwach na świecie, marihuana jest uznawana za narkotyk, jednak coraz częściej podnoszą się głosy jej obrońców, którzy domagają się zrewidowania prawa. Jakie są ich argumenty?

Argumenty obrońców marihuany

Na świecie, także i w Polsce, marihuana ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. W niniejszym artykule przedstawiam opinie zwolenników marihuany.

Susz żeńskich kwiatów konopi indyjskich, czyli naukowa nazwa marihuany, pozytywnie wpływa na samopoczucie – po użyciu pojawia się odprężenie, lepszy humor, wyostrzenie zmysłów. Zwiększa ochotę na seks i potęguje uczucie przyjemności. Ma pod tym względem działanie zbliżone do alkoholu, jednak pozbawione jest negatywnych skutków jego stosowania.

Marihuany nie można jednorazowo przedawkować! Nie można ponieść śmierci w wyniku zbyt dużej ilości wypalonego zioła, gdyż powoduje ono głęboki sen, uniemożliwiający przyjmowanie kolejnych dawek. Po intensywnej sesji palenia można mieć co najwyżej nudności lub zawroty głowy – objawy identyczne z tymi, jakie się ma, przebywając w zadymionym pokoju.

Wystarczy powiedzieć, że dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 pojedynczych dawek, a do roku 2008 zanotowano jedynie 2 przypadki śmiertelne, spowodowane nie samym suszem konopnym, ale zanieczyszczeniami i innymi substancjami psychotropowymi, które zostały równocześnie przyjęte do organizmu.