Menopauza to etap w życiu, który czeka każdą z nas. Choć nie jest stanem chorobowym, to zdarza się, iż towarzyszą mu dokuczliwe dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Uderzenia gorąca, nocne poty, huśtawki nastroju, problemy z koncentracją i zasypianiem – wszystko to odbija się negatywnie na naszym samopoczuciu, życiu zawodowym i towarzyskim. Czy można jakoś temu zaradzić? Jak pozbyć się uderzeń gorąca w naturalny sposób?
Wygasanie czynności jajników a uderzenia gorąca
Aby zrozumieć, skąd się biorą uderzenia gorąca, trzeba przyjrzeć się funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej kobiety. W okresie okołomenopauzalnym czynność jajników stopniowo wygasa. Te żeńskie narządy płciowe nie tylko odpowiadają za dojrzewanie komórki jajowej w każdym cyklu menstruacyjnym, ale też wytwarzają żeńskie hormony płciowe: estrogeny i gestageny – w tym progesteron. Wprawdzie substancje te syntetyzowane są też w innych częściach organizmu kobiety, ale w znacznie mniejszych ilościach. Gdy wraz z nastaniem menopauzy, czyli ostatniej miesiączki w życiu kobiety, obserwuje się gwałtowny spadek stężenia żeńskich hormonów płciowych, pojawiają się dokuczliwe dolegliwości. Estrogeny bowiem nie tylko regulują naszą płodność, ale też kontrolują szereg procesów zachodzących w naszym organizmie. Wykazano, iż receptory estrogenowe występują m.in. w rejonie w podwzgórzu, w którym mieści się ośrodek termoregulacji. W praktyce oznacza to, iż niedostateczna podaż estrogenów w organizmie, prowadzi do uderzeń gorąca, nocnych potów i huśtawek nastroju.
Zróżnicowany charakter objawów menopauzy
Objawy towarzyszące przekwitaniu mają silnie zindywidualizowany charakter. Nie wszystkie symptomy występują u każdej z kobiet. Poszczególne objawy różnią się też stopniem nasilenia. W rezultacie niektóre panie niemal w ogóle nie skarżą się na dolegliwości towarzyszące menopauzie, u innych są one tak intensywne, iż dezorganizują dotychczasowe życie. Uderzenia gorąca często pojawiają się znienacka i sprawiają, że kobiety stają się poirytowane i nie potrafią się skupić na wykonywanych obowiązkach. Z kolei nocne poty powodują ogromny dyskomfort, ponieważ mokre plamy na ubraniach wyglądają nieestetycznie i wprawiają panie w zakłopotanie.
HTZ wsparcie dla kobiet w okresie przekwitania
Zauważono, iż dostarczając z zewnątrz żeńskie hormony płciowe, w tym estrogeny, można zredukować dokuczliwe objawy towarzyszące przekwitaniu. Obserwacja ta przyczyniła się do rozwoju hormonalnej terapii zastępczej. O zakwalifikowaniu kobiety do HTZ decyduje ginekolog po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i zleceniu stosownych badań. Niestety, nie wszystkie panie mogą korzystać z hormonalnej terapii zastępczej. Część kobiet skłania się też ku bardziej naturalnym rozwiązaniom. Wśród przeciwwskazań do HTZ wymienia się m.in. krwawienia z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie.
Femelis Meno – naturalna alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej
Na szczęście panie nie są skazane wyłącznie na hormonalną terapię zastępczą. Z myślą o kobietach, które zmagają się z dokuczliwymi objawami towarzyszącymi przekwitaniu, opracowano suplement diety Femelis Meno. Produkt ten swoje działanie zawdzięcza ekstraktowi cytoplazmatycznemu z pyłków i słupków kwiatowych. Femelis Meno jako jedyny na polskim rynku jest preparatem niehormonalnym, który zwalcza objawy wazomotoryczne menopauzy, do których zaliczamy uderzenia gorąca, nocne poty, huśtawki nastroju, bezsenność i problemy z koncentracją.
Wyżej wspomniany suplement diety swoją aktywność opiera na unikalnym, opatentowanym składniku aktywnym – wyciągu cytoplazmatycznym PI82-GC FEM (ekstrakt z pyłków i słupków kwiatowych). Pomimo iż pochodzenie substancji czynnej może rodzić podejrzenia o wywoływanie reakcji uczuleniowej, Femelis Meno jest bezpieczny dla alergików. Pozwala na to zaawansowany technologicznie proces oczyszczania cytoplazmy. Zawiera ona ponad 130 substancji czynnych, w tym aminokwasy, witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i antyoksydanty. Wykorzystanie zaawansowanej technologii pozwala wyeliminować alergeny z ekstraktu cytoplazmatycznego.
Pozyskiwanie surowców roślinnych
Suplement diety Femelis Meno produkuje się z wysokiej klasy surowców roślinnych starannie zbieranych i selekcjonowanych w Szwecji przy jednoczesnym uwzględnieniu Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP). Produkt ten zadebiutował na rynku szwedzkim w 1995 roku, od tamtej pory jest sprzedawany pod różnymi nazwami handlowymi na terenie krajów europejskich i Japonii. Jedno opakowanie Femelis Meno zawiera 60 tabletek, zaleca się zażywanie 2 tabletek dziennie.
Więcej informacji nt. suplementu diety Femelis Meno znajdziesz na stronie internetowej: femelismeno.pl
Tekst sponsorowany