Do kogo wędruje powieść Chitry Banerjee Divakaruni pt. U stóp bogini? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.
Egzotyczna saga przedstawiająca losy całego klanu Hindusek, które czerpią największą siłę z potęgi rodziny. Rodziny, która jest paradoksalnie zjednoczona i jednocześnie rozdarta próbami losu oraz bezkompromisowym dążeniem do celu i pragnieniem miłości.
Sabitri jest córką niezamożnego piekarza, mieszkającą w indyjskiej wsi, która skrycie pragnie kształcić się na uczelni wyższej. Ciężka sytuacja materialna sprawia, że jej dalsza edukacja jest niemal niemożliwa. Pozornie szczęśliwym zrządzeniem losu Lilamoji – wpływowa i bogata kobieta – bierze Sabitri w opiekę i sponsoruje jej drogę ku osiągnięciu marzeń. Wkrótce okazuje się, że nie będzie ona usłana różami, ponieważ jeden błąd młodej kobiety rujnuje jej ambitne plany.
Wiele lat później demony przeszłości dopadną córkę Sabitri – Belę. Ścigana marzeniami udaje się ze swoim kochankiem za ocean w podróż do odległej Ameryki. Ziemia obiecana okazuje się zupełnie odmienna od jej wyobrażeń. Swoim zachowaniem Bela nieświadomie odciska piętno na własnej córce, która uczy się trudnej, acz niezapomnianej lekcji o wolności, złamanym sercu i lojalności.
Chitra Banerjee Divakaruni w niezwykły sposób oddaje złożoność relacji między kobietami w rodzinie – babcią, matką, córką. Pokazuje różne oblicza miłości, które narodziły się wraz z nowymi pokoleniami. U stóp bogini to egzotyczna podróż z niezapomnianą symfonią głosów paru pokoleń w tle.
Wygraj powieść Chitry Banerjee Divakaruni pt. U stóp bogini!
Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Chitry Banerjee Divakaruni pt. U stóp bogini, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.
-
Z czym kojarzą Ci się Indie?
-
Jaką książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego, chciałabyś przeczytać? Podaj jeden tytuł inny niż U stóp bogini. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Wydawnictwa Kobiecego.
Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:
Podczas studiów spędziłam w Indiach kilka miesięcy i do dziś ta podróż wywarła w mojej pamięci niezatarte wspomnienie. Choć w takim upale, dodatkowo w porze monsunowej, trudno skupiać się na zapachach, to jednak są aromaty, które błyskawicznie przenoszą mnie w tamte rejony Azji. Jest to na pewno mocna, męska nuta drzewa sandałowego, zapach róży obecny w talku, który Hinduski używają przeciwko poceniu oraz przyprawa asofetida, tak powszechna w kuchni północnoindyjskiej. Chciałabym przeczytać „Być jak Audrey Hepburn” – Katarzyna P.
Pierwsze moje skojarzenie z to Bollywood! Swego czasu oglądałam jedynie filmy bollywoodzkie! Zdecydowanym faworytem w moim fimozbiorze był oczywiście „Czasem słońce, czasem deszcz”. Właściwie to właśnie ten film zaraził mnie miłością do Indii i poniekąd ciekawością związaną z tym krajem. Wszystko wydaje się piękne, widoki, ciekawe życie ludzi, ale zawsze najbardziej intrygowała mnie architektura tego kraju! Budowle w stylu Tadź Mahal to zdecydowanie obiekty, które chciałabym w swoim życiu móc zobaczyć na żywo!! Zwiedzić i poznać historię powstawania takich obiektów! Skoro tak bardzo urzekają mnie na zdjęciach i filmach, to co dopiero będzie na żywo! Bo wierzę, że kiedyś uda mi się wybrać w końcu do Indii i zwiedzić ten kraj! Tytułem, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Kobiecego, a który bardzo chciałabym przeczytać, jest „Kiedy będziemy deszczem” Dominiki Van Eijkelenborg – Małgorzata S.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.