trylogia-Daringham-Hall

„Daringham Hall” to pełna subtelnej erotyki romantyczna trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość.

Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo.

Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi.

Między nimi wybucha namiętność bez granic.

Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty?

Kate zabrakło tchu w piersiach. To było zupełne zaskoczenie – zobaczyć go tak nagle i niespodziewanie. Przez moment nie była w stanie myśleć, wpatrywała się tylko w niego, chłonąc każdy szczegół. Ciemnoblond włosy, lekko potargane, jakby właśnie niedbale przesunął po nich dłonią, co zwykł robić, gdy coś go zdenerwowało lub rozzłościło. Twarz bledsza niż zwykle. I szare oczy, które zdawały się prześwietlać ją na wylot. Coś w nich zamigotało, lecz zanim Kate zdążyła to coś odczytać, jego spojrzenie stwardniało. I stało się nieufne. – Cześć, Kate – powiedział, a jego głęboki głos obudził w niej wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. To jednak udałoby jej się chyba dopiero wtedy, gdyby ktoś przyłożył jej polanem w głowę. – Co ty tu robisz? – zapytała i cofnęła się o krok, bo dopiero w tym momencie uświadomiła sobie, że dzieli ich zaledwie kilka centymetrów. Przeszedł ją dreszcz, lecz starała się nie pokazać mu, jak bardzo jego bliskość wytrąca ją z równowagi.

Kathryn Taylor,  fragment powieści Powrót do Daringham Hall

http://bit.ly/PowrotDoDaringamHall

Wygraj powieść  Powrót do Daringham Hall!

Powrót do Daringham Hall to romans w angielskiej scenerii, zapraszamy więc na konkurs w angielskim stylu. Mówi się, że Anglicy są chłodni i zachowawczy, ale przecież literatura i kino pokazuje nam, że wcale tak nie musi być. Udowodnijcie w kilku zdaniach, że Anglia to kraj wielkich namiętności. Możecie się posiłkować bohaterami z książek, aktorami, ulubionymi scenami z filmów. Autorki najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy 3 egzemplarzami świeżutkiego romansu Powrót do Daringham Hall 🙂 http://bit.ly/PowrotDoDaringamHall

Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi, Powrót do Daringham Hall wędruje do:

  • Irena S., Poznań: „Wiele jest przykładów w literaturze i filmie na to, że Anglicy nie są chłodni i zachowawczy.Chociażby film ” Wichrowe Wzgórza”, który opowiada o wielkiej i niszczącej sile namiętności. Catherine Earnshaw, panna z dobrego domu, kocha z wzajemnością Heathcliffa, człowieka niższego stanu. Niestety, młodzi właśnie ze względu na konwenanse nie mogą wziąć ślubu. Ich niespełnione uczucie wywołuje lawinę tragicznych wydarzeń. To film przejmująco piękny, który atakuje wszystkie zmysły i nie pozwala o sobie długo zapomnieć.

    A Robin Hood to wspaniała opowieść o szlachetnym młodzieńcu i jego wielkiej miłości do Lady Marion. O walce dobra ze złem, o miłości i przyjaźni…

     

    A Bridget Jones, która jest po prostu rozbrajająca, a przy tym nie traci hartu ducha. Jest kobietą pełną kompleksów, ale tak jak każdy  marzy o prawdziwej miłości i szczęściu.

    A jej kultowe  powiedzenia między innymi to w ostatniej scenie z filmu ” W pogoni za rozumem ” :

    – Wierzę, że zawsze można znaleźć szczęście, nawet mając tyłek wielkości dwóch kuli do kręgli.

    Przykłady na to, że Anglia to kraj wielkich namiętności w literaturze i kinie  można mnożyć”.

 

  • Joanna G., Bielawa:   „Zastanawiałam się, z jakim państwem kojarzę miłość, romantyczność, namiętność. Bez wątpliwości wskazałabym kraje południowej Europy: Francję i Włochy.To przecież Wenecja i Paryż stały się celem podróży zakochanych z całego świata. 

    Anglia, kraj mieszkańców chłodnych, sztywnych a wręcz nudnych, nie jawiła mi się jako kraj wielkich porywów i namiętności. A jednak ! Kiedy wnikliwie przemyślałam tę kwestię,

    przypomniałam sobie wielu gorących kochanków pochodzących z Anglii.

     

    Angielski oficer marynarki wojennej słynny Pinkerton uwiódł młodziutka Japonkę Cho Cho San, zwaną Madame Butterfly ,obiecał jej małżeństwo, ale ożenił się z Angielką. Gdy  Cho Cho San dowiedziała się, że ukochany się z nią nie ożeni, popełniła samobójstwo.

     

    Król Edward VIII , piastował swoją funkcję niespełna rok i abdykował, by móc ożenić się z amerykańską rozwódką Willis Simpson.

     

    Ian Fleming miał trwający blisko rok romans z naszą rodaczką, śliczna hrabiną Krystyną Skarbek, prawdopodobnie na niej wzorował się pisząc pierwszą powieść o Jamesie Bondzie „Casino Royale”.

     

    John Lennon zakochał się w Yoko Ono, pozostawił zespół The Beatles, pierwszą żonę i wyjechał z nią do USA z powodu nieżyczliwości rodaków wobec Yoko.

     

    W tej kolekcji nie może zabraknąć Księżnej Diany, nieszczęśliwej żony księcia Karola . Jej lista  kochanków była niezwykle długa, począwszy od ochroniarza, poprzez majora, kardiochirurga, a zakończywszy na playboyu i milionerze. Sam książę Karol  prawdziwie kochał Camillę Parker Bowles, niezmiennie przez tyle lat, mimo małżeństwa z piękną Dianą trwał tak długo w romansie, by wreszcie po wielu latach i tylu przeciwnościach stanąć z nią na ślubnym kobiercu.

     

    Aż wreszcie kochliwa Bridget Jones, bohaterka powieści H.Fielding, namiętnie poszukująca swojej drugiej połówki. Balansująca między dwoma mężczyznami, jej niezaradność przyciąga

    do niej wymarzonego mężczyznę.

     

    Na podstawie przedstawionych przeze mnie par angielskich kochanków stwierdzam, że wbrew utartym stereotypom deszczowa i mglista Anglia emanuje romantycznością, miłością i namiętnością”.

 

  • Ewa A., Olsztyn: „Ja pokochałam Anglię, jej kulturę i obyczajowość, odkąd zaczęłam czytać o niej powieści historyczno-obyczajowe Philippy Gregory , jest ich cały cykl. Uważam, że Anglia od pokoleń, w czasie Wojny Dwóch Róż była państwem pełnym namiętności i intryg pałacowych. Postać kochliwego króla Edwarda i jego liczne namiętne związki z dziewczynami z ludu.Oczywiście Anglia ma jeszcze swojego bohatera londyńczyka, Sherlocka Holmes,  słynnego detektywa posługującego się dedukcją w nierozwiązanych zagadkach kryminalnych. Jest to więc dowód na to, że tam gdzie liczne, tajemnicze i trudne do rozwiązania przestępstwa, tam ich sprawcami kierowały wielkie emocje”.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst sponsorowany