sposoby-na-spedzenie-dlugiego-weekendu

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany weekend czerwcowy. 4 dni wolnego stanowią doskonałą okazję do wypoczynku i nadrobienia zaległości towarzyskich.

Nie masz jeszcze planów na zbliżający się weekend? W naszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi, jak możesz spędzić ten wyjątkowy czas w roku.  Niewątpliwie pierwsze dni czerwca mają przewagę nad pozostałymi dniami ustawowo wolnymi od pracy.  Przede wszystkim wypadają w okresie, kiedy w powietrzu czuć atmosferę wakacji, a za oknem są piękne widoki.

Piknik w parku w gronie znajomych

To idealna propozycja dla osób, które pragną mile spędzić czas, oderwać się od codziennych problemów i nadrobić zaległości towarzyskie. Niestety, na co dzień wielu z nas brakuje czasu na spotkania w gronie przyjaciół. Chętnie widywalibyśmy się z nimi przynajmniej raz w tygodniu, ale z różnych powodów nie zawsze jest to możliwe. Może zatem warto poważnie zastanowić się nad piknikiem w parku? Na korzyść tego rozwiązania przemawiają również niskie koszty. Nie musisz dysponować dużym budżetem, by przygotować kilka smacznych potraw i przekąsek, które bez problemu można spożyć na świeżym powietrzu.  Do pełni szczęścia potrzebne są jeszcze koc i dobre towarzystwo! Wiele wskazuje na to, iż nadchodzące dni będą słoneczne i ciepłe.  Takiej okazji nie można zmarnować, warto skorzystać z okazji i spędzić czas na świeżym powietrzu.

sposoby-na-spedzenie-dlugiego-weekendu

Wspólne wędkowanie z partnerem

Wielu mężczyzn w tym czasie spędza czas w swoim gronie nad zalewami, rzekami i stawami, usiłując złowić dorodne sztuki ryb. Jeśli twój partner wybiera się swój pierwszy w tym sezonie połów, możesz wcielić w życie jeden z dwóch scenariuszy. Przede wszystkim sprawdź, jakie miejsce na inaugurację sezonu wybrał twój partner. Kto wie, może jego walory krajobrazowo-estetyczne przekonają cię do wspólnej wyprawy na ryby? Jeśli staw, nad którym mąż zamierza łowić ryby, nie jest dla ciebie interesującym miejscem, warto wykorzystać ten czas na drobne przyjemności, na które zawsze brakuje ci czasu. Zorganizuj w swoim mieszkaniu małe domowe spa. Wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria znajdziesz w drogerii. Do domowego gabinetu urody i odbudowy możesz zaprosić też swoją przyjaciółkę.

Mecz badmintona na osiedlowym boisku

Ruch to zdrowie, więc warto zarezerwować przynajmniej godzinę na aktywność na świeżym powietrzu. Badminton to niezwykle przyjemne zajęcie, mogą w niego grać zarówno dzieci, jak i osoby starsze, w tym zawałowcy. Największą zaletą tej dyscypliny sportu są koszta. Zakup paletek i lotki to wydatek kilkudziesięciu złotych.  Aby zagrać w badmintona, nie musisz wynajmować boiska, wystarczy znaleźć wolny skrawek przestrzeni na świeżym powietrzu, może to być np. część wału.