Artykuły Moda

5 powodów, dla których tej jesieni warto nosić kolorowe ubrania

5 powodów, dla których tej jesieni warto nosić kolorowe ubrania

Wiele kobiet w ogóle nie kupuję kolorowych ubrań. W ich szafach królują bezpieczne kolory – beż, granat, czerń, biel, brąz i szarość. Owszem, można je łatwo ze sobą zestawiać. Zawsze mamy w czym wyjść z domu bez większego zastanowienia. Ale czy chodzi nam o to, by swoim ubiorem nie wyróżniać się z tłumu, być niewidzialną?  Czy chcemy być postrzegane jako osoby zachowawcze? Przedstawiamy 5 powodów, dla których tej jesieni warto nosić kolorowe ubrania.

Kolory działają antydepresyjnie

Czy wiesz, że kolor ma moc? Gdy przebywasz w ciemnych, burych pomieszczeniach z pewnością czujesz dyskomfort i beznadzieję. Ale gdy wejdziesz do miejsca, w którym króluje lawenda i błękit, czujesz radość i optymizm. Natomiast czerwień nastraja nas uwodzicielsko i dodaje pewności siebie. Korzystaj z tej wiedzy i nie wprowadzaj się w stan depresyjny, chodząc non stop w czerni. Odrobina czerni jest okej, zwłaszcza gdy chcemy nią przełamać krzykliwą, kolorową bluzkę. Tylko to już jest bardziej optymistyczne wydanie twojej osoby 😉

Będziesz wyróżniać się na ulicy

Czy naprawdę chcesz być przeźroczysta i wstąpić do armii klonów? Ubierając rzeczy kolorowe, tej jesieni z pewnością się wyróżnisz. Sieciówki stawiają na beże, brązy, czernie oraz szarości. Jeśli założysz fuksjową sukienkę, nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie.

Podkreślisz swoją osobowość

Czy naprawdę jesteś ponurakiem, by ciągle ubierać się na czarno? Ludzie na podstawie twojego ubioru często oceniają twoją osobowość. Smutne, ale prawdziwe. Osoby, które ubierają się na kolorowe, często są dużo bardziej radosne i ekstrawertyczne, inni je lubią, bo zawsze można z nimi otwarcie porozmawiać.

Będziesz postrzegana jako osoba pewna siebie

Czy wiesz, że osoby, które noszą kolorowe ubrania, są postrzegane jako pewne siebie, bo nie boją się wyróżniać. To dobra wiadomość, gdy chcesz zrobić dobre wrażenie na swoich kontrahentach. Wystarczy zademonstrować swoją siłę i pewność siebie poprzez założenie czerwonej sukienki.

Będziesz miała dodatkową zabawę

Tak naprawdę kombinowanie, co z czym zestawić to świetna zabawa.  Gdy odkrywasz, że zieleń i czerwień mogą ze sobą współgrać, gdy są w odpowiednich odcieniach, czujesz przypływ endorfin. Baw się modą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *