Artykuły Moda

Jak ubrać się, gdy temperatura wynosi 15 stopni?

Jak ubrać się, gdy temperatura wynosi 15 stopni

Przez Polskę właśnie przechodzi dość mocne ochłodzenie. Dziś rano termometry pokazywały poniżej 10 stopni Celsjusza. W górach spadł pierwszy śnieg  z deszczem. Choć mamy jeszcze kalendarzowe lato, zrobiło się naprawdę chłodno. Za oknami hula chłodny wiatr. Jak ubrać się, gdy temperatura wynosi 15 stopni?

Grube rajstopy

Dziś nie ma sensu wychodzić z domu w cienkich rajstopach. Ich minimalna grubość powinna wynosić 40 DEN, należy zatem postawić na kryjące rajstopy, w których będzie ci dostatecznie ciepło. Na szczęście w sklepach już można takowe kupić. Jeśli zależy ci na gładkich czarnych rajstopach, nie przepłacaj, tylko kup je w supermarkecie. W końcu to część garderoby, która jest często wymieniana.

Dzianinowe sukienki i spódnice

W chłodniejsze dni warto wyciągnąć z dna szafy cieplejsze sukienki oraz spódnice. Koniecznie postaw na dzianinę. Jest ona stosunkowo ciepła i ogrzeje cię w ciągu dnia, gdy będziesz przebywać w biurze. Niestety, w większości firm nie ogrzewa się pomieszczeń, ponieważ korzysta się z ogrzewania miejskiego, które obecnie jest nieaktywne.

Bluzki z długim rękawem

Gdy maksymalna temperatura w ciągu dnia sięga 15 stopni, postaw koniecznie na bluzki z długim rękawem. Nie muszą one być zabudowane pod szyją, zwłaszcza gdy nie lubisz takich nosić.

Ramoneska i sweterek pod spodem

W takie dni jak dziś koniecznie musisz założyć kurtkę, ramoneska jest dosyć cienka, dlatego gdy zdecydujesz się na nią, koniecznie sięgnij po cienki sweterek. Taki warstwowy ubiór ogrzeje cię, ale też daje spore pole manewru, gdy dotrzesz do firmy. Możesz rozebrać się do bluzki lub pozostać w sweterku.

Szalik

Poranki są bardzo chłodne, wieje mroźny wiatr, dlatego warto znaleźć jakiś cienki, materiałowy szalik, który osłoni szyję przed chłodem i zapobiegnie anginie.

Półbuty lub botki

Gdy robi się chłodno, warto zamienić ukochane balerinki na półbuty lub botki, które dają więcej ciepła. Od ziemi bowiem najmocniej ciągnie, zwłaszcza że w niektórych regionach Polski w nocy mogą występować gruntowe przymrozki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *