Złota biżuteria
Kristina Alamo z Pexels

Złota biżuteria kojarzy się z bogactwem, barokiem i przepychem. Bardzo wiele kobiet decyduje się na nią, choć ta niekoniecznie pasuje do ich typu urody. Dlaczego tak bardzo kochamy złoto? To podkreśla bowiem nasz prestiż i pozycję społeczną. Stanowi też najlepszą inwestycję na trudne czasy, gdy inflacja galopuje, a wartość nabywcza pieniądza maleje. Pomijając jednak ten aspekt, to złota biżuteria stanowi mocny trend na lato.

Spis treści:

  1. Złota biżuteria, czyli jeden z najmocniejszych trendów tego lata!
  2. Złoty łańcuch i złota bransoleta, czyli biżuteria XXL
  3. Do jakich stylizacji nosić złoto?
  4. Pozłacana biżuteria z tombaku – dlaczego warto na nią postawić?
  5. Jak dobrać odcień złota?

Złota biżuteria, czyli jeden z najmocniejszych trendów tego lata!

Złota biżuteria niegdyś była tym, po co sięgało się w wyjątkowych okolicznościach. Zakładano ją na ślub, chrzciny czy komunię. Jednak nie noszono na co dzień. Do pracy czy na spotkanie z koleżankami raczej noszono srebro, które jest znacznie tańsze od złota, choć również zalicza się je do metali szlachetnych. Dziś po złote kolczyki, bransoletki czy naszyjniki sięgamy na co dzień, aby podkręcić swoją stylizację. Taka biżuteria cudownie lśni w promieniach wakacyjnego słońca. Ponadto nic tak biżuteria złota nie podkreśla opalenizny przywiezionej z urlopu. Brązowa skóra najpiękniej wygląda w zestawieniu z białą sukienką i złotymi dodatkami. Takie stylizacje mają ogromną moc i prezentują się niezwykle elegancko.

Złoty łańcuch i złota bransoleta, czyli biżuteria XXL

Najmodniejsza jest złota biżuteria XXL. To może wydawać się lekką przesadą, gdyż z tym kruszcem łatwo można przesadzić i uzyskać efekt rosyjskiej nuworyszki. W latach 90. Rosjanki, które zakładały wielkie koncerny podczas reprywatyzacji, często obnosiły się ze swoim bogactwem. Zakładały kilka kosztownych bransoletek, sięgały po grube łańcuchy i wisiorki ze szlachetnymi kamieniami. W rezultacie przemycały do swoich stylizacji zbyt dużo kiczu i te nie prezentowały się z klasą. Z tego powodu boimy się złotej biżuterii XXL. Każda z nas pragnie wyglądać stylowo i elegancko. Nie mamy jednak powodu do obaw. Jeśli postawimy na prosta sukienkę, np. małą czarną, do której dobierzemy czarną torebkę i szpilki, możemy nieco zaszaleć z biżuterią. Pamiętajmy jednak o tym, że złoty łańcuch XXL nie lubi konkurencji w postaci dużych złotych kolczyków. Lepiej postawić na jeden element biżuteryjny w dużym rozmiarze, a pozostałe wybrać mniej widowiskowe.

Do jakich stylizacji nosić złoto?

Jak wcześniej wspominałyśmy, po złotą biżuterię niegdyś sięgano okazjonalnie. Najczęściej przed większymi uroczystościami. Tymczasem dziś nosimy ją także do zwiewnych sukienek,  w tym w stylu boho. Ponadto złote dodatki pasują też do jeansów i T-shirtu, czyli casualowej stylizacji.  Jeśli mamy złotą biżuterię XXL, to takie bazowe stylizacje stanowią dla niej najlepsze tło. Pozwalają bowiem nieco zaszaleć z dodatkami.

Pozłacana biżuteria z tombaku – dlaczego warto na nią postawić?

Moda na złotą biżuterię w tym sezonie obejmuje tę w rozmiarze XXL. Duża bransoleta, spory łańcuch z gigantyczną zawieszką, zjawiskowe kolczyki – wszystko to dodaje charakteru naszemu outfitowi. Musimy jednak pamiętać o jednej rzeczy. Złoto to szlachetny kruszec, który obecnie osiąga zawrotne kwoty na rynku. Z tego powodu biżuteria złota XXL to dodatek dla najbogatszych. Nie oznacza to jednak, że nie możesz podążać za aktualnymi trendami. Postaw na złotą biżuterię z tombaku. W końcu liczy się sam odcień. Pozłacana biżuteria z tombaku nie kosztuje majątku, a potrafi odmienić naszą bazową stylizację.

Jak dobrać odcień złota?

Odcień złota należy dobrać do swojej karnacji. Najlepiej w żółtym złocie wyglądają ciepłe typy urody, czyli wiosna i jesień. Natomiast jasne złoto wpadające w tony charakterystyczne dla soku z cytryny mogą nosić chłodniejsze typy urody, czyli zima i lato.