Artykuły Moda

Betty Barclay – poznaj fenomen amerykańskiej marki!

Betty Barclay

Fotografia dostarczona przez partnera

Szukasz oryginalnych, stylowych, utrzymanych w duchu tradycji ubrań damskich? Betty Barclay to marka, której kolekcje są dystrybuowane w 50 krajach na całym świecie – wyjątkowo kobiece połączenie stylu casualowego i biznesowego okazało się ogromnym sukcesem zdecydowanie nie bez powodu. Fenomenalna jakość, prawdziwa elegancja, a do tego realna świadomość potrzeb współczesnych kobiet – oto, co stanowi DNA Betty Barclay.

Ambitna kobiecość plus praktyczna moda

Pierwsza oficjalna kolekcja Betty Barclay została stworzona wiosną w 1955 roku przez zespół doświadczonych projektantów, którym patronował Maks Berk, ówczesny właściciel firmy. Dziś firma to nie tylko BB, lecz także inne marki – Vera Mont oraz Gil Bret.

Jeszcze w latach 40. marka Betty Barclay prowadziła swoją działalność w USA, projektując wówczas na niewielką skalę odzież dla nastolatek. Każdy rok okazywał się kolejnym sukcesem, a marka rozwijała się do tego stopnia, że szybko wyruszyła na podbój serc europejskich miłośniczek mody. Pierwsze kroki poza USA firma stawiała w Niemczech i to właśnie ten kraj ukształtował ostatecznie core stylu Betty Barclay, dodając mu europejskiej elegancji i dojrzałości. Pełnię doświadczeń projektantów BB uzupełniły podróże do Paryża, Londynu, Kopenhagi, Mediolanu czy Amsterdamu.

Dalszy rozwój marki

W kolejnych latach marka cieszyła się coraz większym zainteresowaniem – już nie tylko dziewcząt, lecz także kobiet, które doskonale potrafiły docenić projektowane przez zespół Barclay ubrania. Unikalne spódnice, spodnie, bluzki, a nawet garnitury i sukienki były owocem doskonałej selekcji i słynnej na cały świat jakości. Projektantom Betty Barclay zależało przede wszystkim na tym, aby wychodząca ze szwalni BB moda była ponadczasowa i wygodna, a do tego pełna piękna oraz elegancji. 

Betty Barclay dzisiaj

Współcześnie siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Niemczech – w miejscowości Nussloch, bardzo niewielkiej, ale – jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie firmy – niezwykle malowniczej.

W 2022 roku Betty Barclay wciąż stanowi synonim jakości – materiały dobierane są z ogromną starannością, a kroje przemyślane i nad wyraz kobiece. Niezależnie od tego, czy mówimy tu o eleganckich elementach kolekcji Betty Barclay, takich jak niezwykła zielona sukienka w groszki z aksamitnej tkaniny, czy bardziej sportowo-casualowych propozycjach, np. szortach, bluzkach albo pikowanych kamizelkach, każdy element garderoby jest nadzwyczaj wart swojej ceny. 

Wygodna odzież wierzchnia dla każdej kobiety

Betty Barclay posiada osobną gałąź swojej działalności (Gil Bret), która zajmuje się niemal wyłącznie produkcją odzieży wierzchniej. Takie wyspecjalizowanie jest bardzo cenne w świecie, w którym większość firm produkuje niemal wszystko, a jakość odzieży drastycznie spada. Kurtki i kamizelki są wykonane z wytrzymałych materiałów – cechuje je najczęściej taliowany krój, świetnie wymierzona stójka, wygodny, uniwersalny, dwustronny zamek błyskawiczny oraz wpuszczane kieszenie. Dzięki takiemu projektowi są wygodne, a do tego świetnie wyglądają na każdej damskiej sylwetce. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *