Styl życia

Zakup polisy na życie dobrym postanowieniem noworocznym

Grafika dostarczona przez partnera

W nowy rok często wchodzimy z szeregiem postanowień. Zazwyczaj chcemy zainwestować w swój rozwój oraz zdrowy tryb życia. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, nad którą warto się zastanowić, a mianowicie polisa na życie. Warto ubezpieczyć nie tylko siebie, ale także swoich bliskich. Dzięki temu nie będzie trzeba się obawiać, że w razie potrzeby, nie zostaniemy bez pomocy. Jakie ubezpieczenie wybrać? Podpowiadamy.

Osobista polisa na życie – kto może być jej posiadaczem?

Ubezpieczenie na życie to coś, co powinien posiadać każdy z nas. Niestety w życiu zdarzają się sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Różnego rodzaju wypadki komunikacyjne, ciężkie choroby i konieczność hospitalizacji, są to sytuacje, które mogą wymagać dużych nakładów finansowych. Jeśli jesteś w wieku 18-65 lat, towarzystwa ubezpieczeniowe mają dla Ciebie wiele ciekawych ofert pomagających w takich sytuacjach. W zależności od Twojego wieku, stanu zdrowia oraz sumy na jaką będziesz chcieć się ubezpieczyć, ceny takiej polisy będą inne. Różnice w ofertach są także widoczne pomiędzy różnymi firmami. Jeśli chcesz skorzystać z najkorzystniejszej dla siebie polisy, warto skorzystać z porównywarki cen.

Polisa dla Twojego dziecka – na jaką się zdecydować?

Jeśli jesteś matką, bardzo dobrym pomysłem jest ubezpieczenie także swojego dziecka. Na rynku jest wiele ciekawych produktów, które umożliwiają ochronę już od pierwszych dni życia malucha. Podobnie, jak w przypadku polis dla osób dorosłych, takie ubezpieczenie zapewnia wsparcie np. podczas poważnego zachorowania i konieczności hospitalizacji. Dobra polisa powinna zawierać także:

  • Dostęp do usługi assistance (gwarantującej pomoc w organizacji opieki medycznej, infolinię medyczną, jak również pomoc psychologa);
  • Pakiet NNW (który zapewni ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków, w tym specjalistyczne leczenie, badania oraz rehabilitację).

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Niestety w życiu zdarzają się różne momenty, na które warto być przygotowanym. Wykupienie dobrej polisy może dać odrobinę spokoju i poczucia bezpieczeństwa, że w razie nieprzewidzianych, niemiłych sytuacji, jak np. choroba, nie zostaniemy bez pomocy. Więcej na ten temat przeczytasz między innymi na stronie Ubezpieczeniaonline.pl (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ubezpieczenie-dla-niemowlaka-jak-wybrac/529.html).

Polisa w pracy – ciekawe rozwiązanie grupowe

Interesującym pomysłem może być także zakup polisy grupowej, np. w miejscu pracy. Takie rozwiązania są często nieco tańsze i chronią nas np. w przypadku różnego rodzaju wypadków powstałych w miejscu pracy. Musimy jednak mieć na uwadze, że ubezpieczenie takie będzie obowiązywało tylko w przypadku kontynuowania zatrudnienia u danego pracodawcy. W ramach takiej polisy możemy otrzymać pomoc finansową także w przypadku takich sytuacji, jak narodziny dziecka czy śmierci bliskiej osoby oraz zachorowanie na poważną chorobę (np. nowotwór) . Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego ubezpieczenia, warto zapytać o nie swojego pracodawcę (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/ubezpieczenie-grupowe-w-pracy-ktore-wybrac/516.html).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *