Felietony Najnowsze Styl życia

Za co kochamy wakacje nad morzem?

wakacje nad morzem

Czekamy na wakacje, a gdy nadejdą, pasujemy walizki i wyjeżdżamy. Polacy najchętniej spędzają wakacje na słonecznych plażach. Za co kochamy wakacje nad morzem?

Nie ma jak nad morzem

Mamy wielkie szczęście, z powodu dostępu do morza. I choć nie wszyscy mają do niego blisko, to i tak chętnie jeździmy w nadmorskie rejony na wypoczynek, zwłaszcza letnim. Morski klimat, zdrowy jod czy piaszczyste plaże – to wszystko sprawia, że kurorty położone na Pomorzu, cieszą się wielką popularnością. I chociaż pogoda nad morzem bywa dość kapryśna, tysiące turystów, każdego roku odwiedza rodzime plaże. Dlaczego tak chętnie wybieramy się podczas wakacji nad morze? Co przyciąga, nie tylko polskich turystów? Za co kochamy wakacje nad morzem?

Zachody i wschody słońca

Nie ma piękniejszych widoków, nich zachodzące czy wschodzące słońce nad morzem. Kto raz zobaczył piękną scenerię, ten zawsze będzie wracał myślami do tych chwil i miejsc. Polskie plaże potrafią zaskoczyć cudownymi widokami, szczególnie, wieczorami lub z rana, kiedy plaże są jeszcze puste. Rozległa woda i słońce czy fale w burzliwy dzień – morze jest piękne w każdą pogodę, więc nawet w trakcie deszczu warto wybrać się na spacer po promenadzie. O świcie także warto wstać, ponieważ wschód słońca jest zachwycającym zjawiskiem.

Moc atrakcji

Wyjazd nad morze to zawsze ryzyko, związane z pogodą. Nie zamówimy sobie słońca, nie ma takiej opcji, ale możemy wykorzystać moc atrakcji, które tylko czekają na turystów. Zwiedzanie latarni morskiej, rejs statkiem czy wycieczka do muzeum lub zoo to doskonałe pomysł na wykorzystanie wolnego czau. Kto powiedział, że musimy cały urlop spędzić, tylko leżąc na plaży i nic nie robiąc. Wykorzystajmy to, że jesteśmy w nowym miejscu i sprawdźmy, co oferuje odwiedzającym. Gwarantujemy, że nawet małe miasteczka skrywają w sobie miejsca, godne odwiedzenia.

Najlepsze gofry i lody

Niektórzy mówią, że gofry najlepiej smakują nad morzem, szczególnie z bitą śmietaną i jagodami. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ promenady kuszą wszelkimi słodkościami. Wyjście na lody czy gofry, to wręcz obowiązkowy element wakacji nad morzem. A jak już raz spróbujemy takich deserów, na pewno nie zapomnimy ich fantastycznego smaku.

Muszelki i bursztyny

nad morzemZauważmy, że na wielu plażach zagranicznych nie znajdziemy muszelek czy cennych bursztynów. Bałtyk daje nam w darze piękne muszelki i skarby z żywicy, których chętnie poszukują nie tylko dzieci. Muszla to najlepsza pamiątek znad morza, tym bardziej, jeśli sami wyłowiliśmy ją z głębin morskich fal.

Mimo tego, że co roku narzekamy na tłumy turystów i niepogodę, to i tak jedziemy nad morze, bo najzwyczajniej w świecie, lubimy tam wracać.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

pati25

7 lat temu

Wakacje nad morzem są cudowne.Ten zapach morskiej bryzy.Mnóstwo atrakcji.Te wschody i zachody słońca,smażone,świeże ryby,gofry,lody.Uwielbiam nasze polskie morze.

Emilly27k

7 lat temu

Byłam nad morzem w miejscowości Gąski . Podobało mi się tam nawet bardzo. Jeden minus to sąsiedzi z domku obok źle traktowali swoją córkę niepełnosprawną bardzo nietaktownie.

filodendron 2

7 lat temu

Wakacje nad morzem są przepiekne. Kiedyś co roku jeździliśmy nad morze do Rowów i do Ustki. Lubiłam te piaszczyste plaże, park narodowy, atmosferę ,sklepiki z pamiątkami itp. Już dawno tam nie byłam tęsknie za pięknymi nadmorskimi klimatami.

filodendron

7 lat temu

Bardzo lubię morze . Moje ulubione miejscowości od przeszło 30 lat to Rowy i Ustka. Piękne plaże, park narodowy, kiedyś było tam spokojniej . Dawno tam nie byłam ,ale znajomi mówią , że teraz to tam przepięknie. Uwielbiam widok morza, piaszczyste plaże, lasy nad morzem, a także miejscowości nadmorskie z ich specyficznym klimatem, sklepikami, smażalniami. Zawsze kupuję tam pamiątki dla siebie i rodziny.

filodendron

7 lat temu

Nad morzem czuję się wspaniale, właśnie zachwycają mnie zachody słońca, plaża, samo morze, kutry rybackie, sklepiki, smażalnie. Szkoda, ale już dawno nie byłam nad morzem. Kiedyś ulubionymi moimi miejscowościami były Rowy i Ustka.

Mindi

7 lat temu

Morza szum, mewy krzyk, wschody i zachody słońca, gorąca kukurudza, rozgrzany piasek, piękny widnokrąg, spacer po brzegu morza na boso, pyszne gofry i zbieranie muszelek i bursztynów, z tych powodów ja wracam co jakiś czas nad morze 🙂 Może jeszcze świeże smażone albo wędzone rybki jedzone w knajpkach z widokiem nad morze i gra w piłkę plażową, jest tak wiele powodów, że co roku mam ochotę na kilkugodzinną podróż.

Emilly27k

7 lat temu

W swoim życiu miałam okazję być nad morzem tylko raz. Nad morzem było pięknie.
Zachody słońca , miła atmosfera i słoneczna pogoda. Wspaniałe jedzenie. Gofrów nie jadłam, ale za to wchłaniałam jod.

Zostaw komentarz