Artykuły Moda

Twoja sukienka jest za długa? Skorzystaj z naszych tipów

sposoby na zbyt długie sukienki

Każda z nas czasem skusi się na zamówienie sukienki w sklepie internetowym. W rezultacie nigdy nie wiemy, dokąd będzie nam sięgać. Czy zakończy się przed kolanem, czy tuż za nim. A to kluczowa kwestia, ponieważ krój midi optycznie nas skraca i czyni nogi cięższymi, niż są w rzeczywistości. Twoja sukienka jest za długa? Skorzystaj z naszych tipów.

Zamówienia online nie zawsze spełniają nasze oczekiwania w 100%

Stało się. Zamówiłaś sukienkę online, ale gdy ta do ciebie dotarła, okazała się ciut za długa. Bardzo podoba ci się to, jak leży w biuście i pasie, dlatego nie chcesz jej odsyłać do sklepu. Na szczęście można sobie poradzić z tym problemem.

Podnoszenie sukienki o kroju bandażowym

Jeśli wybrałaś sukienkę o kroju ołówkowo-bandażowym, to możesz ją po prostu nieco podnieść. Będzie układać się w harmonijkę, ale przecież krój bandażowy to przyjmie.  Nie będzie się to rzucało w oczy. To dobre rozwiązanie, gdy sukienka jest lekko za kolano, a ty chcesz, aby kończyła się przed kolanem.

Podwijanie sukienki pod biustem lub w talii

Sukienka ma gumkę pod biustem lub na wysokości talii? Podnieś sukienkę i trochę ją podwiń, zakładając zakładkę z materiału pod gumkę. To świetne rozwiązanie w przypadku sukienek o nieco luźniejszym kroju. Istotne jest natomiast to, aby gumka dobrze przylegała i nie była rozchodzona, bo wówczas cała praca pójdzie na marne. Gumka zwyczajnie nie utrzyma zakładki.

Skrócenie sukienki u krawcowej

Możesz też podwinąć dół sukienki albo skrócić ją w pracowni krawieckiej. Wbrew pozorom nie jest to takie drogie. Taka usługa kosztuje kilkanaście złotych, a ty zyskujesz swoją wymarzoną sukienkę w krótszej wersji, bardziej korzystnej dla twojej sylwetki. Musisz jednak pamiętać, że lejące się materiały, te wzorzyste oraz niektóre kroje wykluczają interwencję krawiecką. Nie zawsze da się prosto skrócić sukienkę, którą zakupiłaś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *