Artykuły Moda

Co warto kupić drożej?

co warto kupić drożej

Oryginalne perfumy, dobry jakościowo sweter, skórzane kozaki – to tylko niektóre z rzeczy, za które warto zapłacić nieco więcej. Istnieją produkty, za które nie warto płacić więcej. Ale znajdziemy też takie, w przypadku których wyższa cena para idzie w parze z wyższą jakością. Co warto kupić drożej?

Kosmetyki do pielęgnacji

Po pierwsze, zależy nam na tym, aby naprawdę dogłębnie nawilżały naszą skórę i zapobiegały utracie wody z naskórka. Chcemy też, aby wykazywały działanie anti aging i zapobiegały powstawaniu zmarszczek. Warto pamiętać, że kosmetyki do pielęgnacji mają długotrwały kontakt z naszą skórą, zawarte w nich substancje mogą wnikać w jej głąb i lepiej, aby nie były toksyczne. Za kosmetyki do pielęgnacji o dobrym składzie naprawdę warto zapłacić nieco więcej.

Oryginalne perfumy

Można bardzo łatwo rozróżnić oryginalne perfumy z wyższej półki i ich odpowiedniki za kilkanaście złotych. Te drugie w ogóle się nie rozwijają, nie grzeszą trwałością, na dodatek ich baza często ma w sobie coś irytującego i taniego. Lepiej kupić jedne dobre, oryginalne perfumy za 150-200 zł niż alternatywne zapachy, które często pachną tandetnie.

Skórzane kozaki

Dobre kozaki na zimę to podstawa. Powinny być wygodne, ale też zapobiegać utracie ciepła. Pamiętajmy, że stopy marzną najszybciej, należy więc temu zapobiec. Dobrze wykonane skórzane kozaki zapewnią nam ciepło, komfort użytkowania i wystarczą na lata.

Sweter na zimę

Nie warto na nim oszczędzać, bo nie będzie dostatecznie ciepły, szybko się zniszczy, mechacąc lub okaże się strasznym drapiochem. Nie ma w tym nic oryginalnego. Aby sweter był tani, wykonuje się go z tkanin syntetycznych, w tym z akrylu, który jest nieprzyjemny w dotyku, na dodatek okropnie się mechaci. Kaszmirowy sweter jest dużo droższy, ale przyjemny dla skóry, ciepły i wystarcza na lata.

Sprzęt AGD

Tania suszarka czy odkurzacz wydają się sporą oszczędnością. W praktyce jednak nierzadko wyrzucamy więcej pieniędzy w błoto. Tani sprzęt AGD często bywa dużo bardziej awaryjny od swoich droższych odpowiedników. Suszarka sama się wyłącza, odkurzacz częściej jest w naprawie niż w użytku.

Żywność

Nie ma nic oryginalnego w stwierdzeniu – jesteś tym, co jesz, a mimo to często zapominamy o tej prostej prawdzie. Tymczasem jedząc byle co, żywność bogatą w konserwanty i ulepszacze, nie tylko skazujemy siebie na niedobór substancji odżywczych, ale też zwiększamy ryzyko wystąpienia raka. Warto zapłacić nieco więcej za żywność, która jest wolna od sztucznych nawozów.

Materac

Abyś mogła funkcjonować w ciągu dnia, musisz się solidnie wyspać. Nic nie może ci przeszkadzać. Ponadto rano nie chcesz się budzić z bólem karku czy pleców. Dlatego tak istotny jest dobry materac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *