agnieszka chylinska

Wczoraj wieczorem w hotelu DoubleTree by Hilton odbyła się 18 gala wręczenie najważniejszych nagród telewizyjnych w Polsce, tzw. „TeleKamer”.

Gala organizowana przez magazyn Tele Tydzień jest jednym z najważniejszych wydarzeń polskiego show-biznesu. Zwycięzców poszczególnych kategorii wybierają widzowie, za pośrednictwem formularzy znajdujących się w Tele Tygodniu, w głosowaniu internetowym oraz SMS-owym. Wczorajszą galę telewidzowie mogliśmy oglądać na antenie programy TVP 2 o godzinie 21.40.

*Przedstawiamy Wam listę zwycięzców poszczególnych kategorii.*

AKTORKA
Barbara Kurdej-Szatan

AKTOR
Michał Żebrowski

SERIAL

„Ranczo”

SERIAL PARADOKUMENTALNY

„Na sygnale”

OSOBOWOŚĆ TELEWIZYJNA

Tadeusz Sznuk

PREZENTER INFORMACJI
Jarosław Kuźniar

PREZENTER POGODY
Agnieszka Cegielska

KOMENTATOR SPORTOWY
Przemysław Babiarz

PROGRAM
„Rolnik szuka żony”

JUROR
Agnieszka Chylińska

MUZYKA

Sylwia Grzeszczak

NAGRODY SPECJALNE
TVP Seriale, Kuchnia+, HBO, TV Puls, Polsat Viasat History

ZŁOTE TELEKAMERY
„Czas honoru”, Polsat Sport

 

 

 Zasady dotyczące przyznawania statuetek są bardzo proste, pierwsza z nich mówi, że jeden uczestnik może zdobyć nagrodę tylko w jednej z kategorii. Po zdobyciu trzech nagród z kolei rok po roku laureat nie jest nominowany do nagrody w następnym (czwartym) roku, w zamian dostaje Złotą TeleKamerę. W niektórych latach przyznawane były również nagrody specjalne, np. „Złota spinka” i „Brylantowe kolie”. Co roku od 1998 do 2009 na gali wyróżniana była również jedna gwiazda zagraniczna, jednak w 2010 r. zaprzestano tego zwyczaju.

Źródło zdjęć: Instagram