Najnowsze Styl życia

Tęczowa kawa

kolorowa kawa

Zwykłe wzorki na kawie to już przeżytek, skoro bariści są na tyle pomysłowi, by zaserwować nam rainbow coffee. Tęczowa kawa urzeka swoim niecodziennym wyglądem. Jak ją przygotować?

Sztuka zdobienia kawy

Bariści prześcigają się w pomysłach na idealną kawę. Mieliśmy już zielone latte czy kawy zdobione znanymi postaciami. W końcu sztuka może dotyczyć także małej czarnej, dlaczego nie! Przyjemniej pije się kawę ozdobioną serduszkiem czy swoim imieniem. Specjalistów od zdobienia kawy śmiało możemy nazwać artystami, ponieważ tworzą na piance prawdziwe dzieła sztuki. Aż szkoda pić, skoro tak oryginalnie prezentują się filiżanki aromatycznego napoju.

Tęczowa kawa

Być może niektórzy myśleli, że z kawą nie da się już nic zrobić. Co takiego można wymyślić, by zaskoczyć miłośników znanego na całym świecie napoju? Okazuje się, że niewiele trzeba, by sztuka zdobienia kawy zyskała nowy wymiar. Tęczowa kawa, to propozycja baristów, która cieszy oczy a smakuje tak samo dobrze, jak zwykła kawa. Kolorowa kawa różni się pianką, na której widoczne są tęczowe, piękne wzorki. A wszystko to wykonane za pomocą barwników. Taką kawę przygotujemy dosłownie w kilka chwil. Choć tajemną sztukę lepiej zostawmy profesjonalnym baristom.

Jak robi się rainbow coffee?

rainbow coffeeW sieci znajdziemy tutoriale, które pokazują, w jaki sposób bariści przygotowują kolorową kawę. To niesamowite, że jej zrobienie, wydaje się być takie proste. Do filiżanki wlewamy bazę każdej klasycznej kawy, czyli tradycyjne espresso. Następnie do spienionego mleka dodajemy barwniki, w różnych kolorach, najlepiej podstawowych, jak żółty, zielony, czerwony czy niebieski. Nie mieszamy mleka, tylko wlewamy do filiżanki, tworząc jednocześnie wzorek. Pod wpływem naszych ruchów kolory same układają się na piance, tworząc tęczowy wzór. Efekty takiego zdobienia się imponujące.

Niestety kolorowa kawa na razie nie jest serwowana w Polsce, jednak ten nowy trend jest tylko kwestią czasu. Nim się obejrzymy, w naszych ulubionych kawiarniach też będą podawać niecodziennie zdobioną, kolorową kawę. W końcu małej czarnej przyda się odrobina barw dla odmiany.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

dulcynea

5 lat temu

Już czekam z niecierpliwością , abym mogła spróbować taką tęczową kawę.
Wygląda bardzo apetycznie i tak pewnie smakuje 🙂

pati25

5 lat temu

Pięknie wyglądają takie kolorowe wzorki.Miło by było dostać w kawiarni taką kawę

filodendron 2

5 lat temu

Pieknę sa te kolorowe kawy , ale widuję je tylko w internecie .

Emilly27k

5 lat temu

Nie piłam takiej kolorowej kawy. Pierwszy raz słyszę taką nazwę. Musi być to wyjątkowa kawa. Wyjątek wśród stanowi kawa z ekspresu lub zapach parzonej. Ten zapach kawy ma ujmujący zapach. Najczęściej czuć jej zapach w szpitalach czy ośrodkach zdrowia.

Mindi

5 lat temu

Wspaniały efekt, myślę, że to wielka przyjemność dostać taką kolorową kawę. W internecie, na filmiku, wygląda to bardzo prosto ale myślę, że aby opanować tę sztukę sporządzania kawy z kolorową pianką potrzeba wielu godzin ćwiczeń.

Danusiate

5 lat temu

Ładnie i apetycznie to wygląda. Na pewno się skuszę, jak gdzieś zobaczę, bo jestem fanką kawy!

Zostaw komentarz