sztuka uwodzenia

Sztuka uwodzenia, to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności, którą pragnie posiąść praktycznie każdy. Mówi się, że mężczyźni są naturalnymi łowcami i zdobywają, natomiast to kobiety są urodzonymi uwodzicielkami i biologicznie mają zakodowane zachowania służące zdobyciu tego jedynego. Czy na pewno tak jest? W internecie znajdziemy całą masę porad, a nawet specjalnych kursów dedykowanych męskiej i żeńskiej płci, oferujących zdobycie najskuteczniejszych umiejętności w uwodzeniu. Zresztą nawet natura zadbała o to, żeby w składzie naszych hormonów znalazły się także takie, których zadaniem jest wywołanie zainteresowania u płci przeciwnej.

Nagi instynkt            

Niejedna kobieta, ba…niejeden mężczyzna chciałby posiadać wrodzony talent uwodzenia, jaki prezentuje Sharon Stone w głośnym thrillerze erotycznym. Nie każdy jednak ma tyle szczęścia. Na to ile w nas jest polotu, wdzięku i pewności siebie wpływa bardzo wiele elementów – wygląd fizyczny, status społeczny, status zawodowy, dotychczasowe doświadczenia, bardziej lub mniej uświadamiane kompleksy. Dość sporo, widać zatem, że niewiele trzeba żeby nasz naturalny instynkt został zagłuszony.

Na szczęście, nawet jeśli nie mamy prezencji hollywoodzkiego aktora i milionów na koncie, nic straconego. Współczesne badania udowadniają, że umiejętność uwodzenia, podobnie jak wiele innych umiejętności możemy w sobie wyćwiczyć. W rzeczy samej, to nic innego jak rozwój naszych zdolności interpersonalnych, przydatnych nie tylko w uwodzeniu płci przeciwnej, ale także w zdobywaniu klienta bądź przyjaciół – panujące zasady są tu bardzo podobne.

Podstawowe zasady skutecznego uwodzenia

Pewność siebie

Niestety nie ma w tym nic odkrywczego. Wystarczy przywołać przykład, w którym człowiek niepewnie podchodzi do obcego psa lub kota. Na pewno zwierzę wyczuje wahanie i z dużym prawdopodobieństwem potraktuje człowieka agresywnie, a w najlepszym wypadku go zignoruje. Nawiązanie do relacji ze zwierzętami może wydać się kontrowersyjne, ale uwierzcie, te same instynkty rządzą światem ludzkim. Jeśli osoba, którą pragniemy uwieść, wyczuje w nas niepewność, szybko oceni nas jako osobę słabą i nasz szanse już na starcie mogą zmaleć do zera. Podejmując działanie powinniśmy wręcz emanować pewnością siebie, wierzyć, że cel jest w naszym zasięgu. Dlatego warto nie tylko zadbać o swój wygląd, ale również intelekt. Żeby dać sobie szansę na kolejne kroki, musimy w bardzo krótkim czasie przekonać drugą stronę, że może spędzić z nami bardzo atrakcyjny czas.

Żeby zbudować pewność siebie, praktycznie nieustannie powinniśmy dbać o relacje towarzyskie, dbać o uprzejmość, poczucie humoru i uczestniczyć w rozmowach. To nie tylko spowoduje, że w sytuacji sam na sam będziemy czuli się pewnie, ale też zwiększamy sobie szansę na dostrzeżenie nas w tłumie.

Bezpośredni kontakt

Nawiązanie kontaktu wzrokowego to minimum, trzeba jednak pamiętać, że niedopuszczalne jest wpatrywanie się w drugą osobę. Każdy chciałby poznać magiczną formułkę, która zagwarantuje nam powodzenie – niestety takiej nie ma. To jeden z najtrudniejszych etapów, jednak dobrze przeprowadzony, nawet jeśli nie zapewni nam 100% sukcesu, sprawi, że pozostawimy po sobie dobre wrażenie. Najlepiej zacząć od pytania – możliwie neutralnego, dobrze również jeśli zasygnalizujemy w nim zainteresowanie osobą – można zapytać o to czy drink, który pije jest smaczny albo czy często bywa w tym lokalu. Jeśli rozmowa nie rozwija się, trzeba grzecznie odpuścić, najlepiej kończąc subtelnym komplementem – w ten sposób możemy zaintrygować i wzbudzić zainteresowanie drugiej osoby.

Rozmowa to nie tylko słowa

Nie bez przyczyny większość szkół uwodzenia to szkoły dla Panów. Współczesna psychologia nie pozostawia wątpliwości, a historia jest tego najlepszym dowodem – odpowiednia sukienka, szpilki, makijaż plus uśmiech i komplement, najczęściej dają gwarancję uwiedzenia mężczyzny. Tak już po prostu jest i tyle. Jednak w istocie kobietom dużo łatwiej przejść tylko przez pierwsze dwa etapy, a to trzeci jest decydujący. Jeśli już uda nam się zainteresować drugą stronę i dojdzie do głębszej konwersacji, należy pamiętać, że rozmowa to także mowa ciała – a ta w uwodzeniu ma szalone znaczenie! Otwarta postawa, swobodnie ułożone ręce, częsty kontakt wzrokowy, uśmiech, wyprostowane plecy, wyeksponowana klatka piersiowa – to wszystko zwiększa nasze notowania.

Pamiętajmy jednak, że mowa ciała powinna być uzupełnieniem ciekawej rozmowy! W dobie internetu możemy poszerzać swoją wiedzę niemal w każdym miejscu. Nie zapominajmy, że intelekt to obok pieniędzy najsilniejszy afrodyzjak.

W czym tkwi siła przyciągania?

feromony

Jeśli uda nam się dojść do etapu trzeciego, pozostaje nam tylko sprawić, żeby nasz obiekt uwodzenia wręcz pragnął kolejnego spotkania z nami. Tu nieodzownym sprzymierzeńcem są feromony. Na wstępie artykułu wspominaliśmy o hormonach, które odpowiadają za przyciąganie płci przeciwnej. To właśnie są naturalne feromony – substancje semiochemiczne wydzielane przez zwierzęta i rośliny w celu przywabiania innych osobników. Odkąd nauka odkryła ten niezwykły mechanizm (występujący również u ludzi), zaczęto pracować nad tym, czy za pomocą stosowania środków zawierających feromony można zwiększyć swoją skuteczność. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości, stosowanie odpowiednio dobranych feromonów zwiększa naszą atrakcyjność i skuteczność – nie tylko na polu uwodzenia, ale także zawodowym.

Czy feromony pachną?

Natura jest sprytna, toteż naturalne feromony płciowe są bezwonne, co może w przypadku ludzi niekoniecznie jest plusem. Dlatego na rynku można znaleźć również feromony zapachowe, które z powodzeniem można stosować zamiast markowych perfum. Obecnie najskuteczniejsze produkty w tej kategorii znajdziemy na stronie feromonypassion.pl. Co można zyskać stosując feromony zapachowe? Nawet jeśli nie oczarujemy naszego obiektu pożądania rozmową, feromony oddziałując bezpośrednio na układ nerwowy partnerki spowodują, że mimo to staniemy się dla niej atrakcyjni i godni zainteresowania.

Uwodzenie to nie tylko podryw

Pamiętajmy zatem, że uwodzenie nie dotyczy wyłącznie kobiet, ani też nie służy wyłącznie podrywowi – choć w tym wypadku jest niezbędne. Uwodzenie to przede wszystkim sztuka budowania relacji, należy ją ćwiczyć praktycznie codziennie – w pracy, domu, uczelni – tak by na imprezie czy w pubie, z naturalną lekkością móc stosować wszystkie sztuczki. Warto też wspomagać swoje szanse dostępnymi na rynku perfumami z feromonami, ponieważ właśnie one sprawią, że będziemy emanować aurą godną hollywoodzkiego aktora czy rekina biznesu.

Tekst partnera