Artykuły Moda

Stroje kąpielowe na duży biust

Stroje kąpielowe na duży biust

Zdjęcie autorstwa Igor Starkov z Pexels

W tym roku lato nas rozpieszcza piękną pogodą. Dni są ciepłe i słoneczne, dlatego wiele z nas po pracy wypoczywa na pobliskiej plaży lub nad brzegiem basenu. Strój kąpielowy stanowi podstawowy element naszej letniej garderoby. Jednak wybór właściwego nierzadko nastręcza nam sporo trudności. Podpowiadamy, jakie stroje kąpielowe na duży biust najlepiej się sprawdzą.

Spis treści:

  1. Dlaczego tak trudno o dopasowany strój kąpielowy?
  2. Jak podkreślić duży biust na plaży?
  3. Dwuczęściowe stroje kąpielowe na duży biust
  4. Jednoczęściowy strój kąpielowy na duży biust – na co należy uważać?
  5. Najmodniejsze kostiumy kąpielowe

Dlaczego tak trudno o dopasowany strój kąpielowy?

Choć półki w sieciówkach uginają się pod ciężarem strojów kąpielowych, to trudno na nich znaleźć bikini dla kobiety o małym biuście oraz kostium kąpielowy dla pań o większych piersiach. Producenci stawiają na mocno uśrednioną rozmiarówkę, która wielu osobom nie pasuje. Strój kąpielowy o rozmiarze S niewiele mówi nam na temat obwodu i wielkości miski. Bardzo często ma szeroki obwód przy stosunkowo niewielkiej miseczce. Tymczasem kobiety różnią się budową. Jedna mają mały obwód i małą miskę, drugie mały obwód i dużą miskę, trzecie duży obwód i małą miskę, a czwarte duży obwód i duży obwód.  W sieciówkach stroje kąpielowe na duży biust praktycznie nie występują. W związku z tym warto postawić na kostiumy kąpielowe polskich producentów. Te są wprawdzie droższe, ale znacznie częściej uwzględniają, że wielkość biustu definiują dwie zmienne – obwód i wielkość i miseczki.

Jak podkreślić duży biust na plaży?

Duży biust stanowi marzenie wielu kobiet na całym świecie. Niektóre panie je spełniają, poddając się zabiegowi wszczepienia implantów piersi.  Warto jednak pamiętać, że spory biust trudno w ładny, niewyzywający sposób wyeksponować na plaży. Kostiumy kąpielowe, jeśli są większe, często wyglądają dość babcinie. Do tego dochodzą wady konstrukcyjne, które nie podtrzymują dobrze większych piersi, przez co te nie są ładnie zebrane i nie prezentują się tak estetycznie jak na okładkach kolorowych czasopism.

Dwuczęściowe stroje kąpielowe  na duży biust

Stroje kąpielowe na duży biust, ale nie tylko, powinny ściśle przylegać w obwodzie. Chodzi o to, aby podczas kąpieli stanik się nie przekręcał i pod wpływem zmoczenia w basenie nie spadł nam, odsłaniając piersi. Ponadto przy większych sutkach powinnyśmy stawiać na szersze ramiączka. Strój kąpielowy bez ramiączek lub z cienkimi wygląda bardzo efektownie, ale sprawdza się tylko przy mniejszym biuście, który nie potrzebuje tak mocnego podtrzymania.  Dobrze, aby góra od kostiumu kąpielowego zawierała fiszbiny, które ładnie zbierają piersi, ponadto mostek łączący miseczki nie powinien być zbyt cienki. Grubszy zapewni stabilniejszą konstrukcję.

Dwuczęściowe stroje kąpielowe  na duży biust
Zdjęcie autorstwa Alexandr Podvalny z Pexels

Jednoczęściowy strój kąpielowy na duży biust – na co należy uważać?

Jednoczęściowy strój kąpielowy na duży biust nierzadko stanowi spore wyzwanie. Trudno znaleźć odpowiedni stanik od bikini, który pomieści większe piersi, a co dopiero mówić o elemencie garderoby, który musi pasować jeszcze w pośladkach, biodrach i talii. Znalezienie odpowiedniego modelu nierzadko przysparza sporych trudności. Kostium kąpielowy, który ładnie zbiera biust, odstaje w biodrach oraz na pośladkach. Jeśli natomiast przylega w dolnej partii ciała, to spłaszcza piersi. Ważne, aby jednoczęściowy strój kąpielowy na duży biust zawierał usztywnione miski z wbudowanymi fiszbinami. Ramiączka także powinny być szersze.  Najładniej wyglądają kostiumy kąpielowe o dekolcie w serek, ponieważ ten wysmukla górną część naszej sylwetki.

Najmodniejsze kostiumy kąpielowe
Zdjęcie autorstwa Nicolas Postiglioni z Pexels

Najmodniejsze kostiumy kąpielowe

W tym sezonie najmodniejsze kostiumy kąpielowe są utrzymane w soczystych kolorach – czerwieni, koralu, fuksji, zieleni czy kobalcie. W obowiązujące trendy wpisują się także egzotyczne i kwiatowe printy. Strój kąpielowy na większy biust nie powinien być czarny i ponury, postaw na odrobinę modowego szaleństwa. Pamiętaj o tym, że czerń przyciąga promienie słoneczne, podczas gdy jasne kolory je odbijają. Tutaj jednak trzeba uważać, aby materiał, z którego uszyto kostium kąpielowy, nie był zbyt cienki, a co za tym idzie przeźroczysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *