Modą interesuje się dziś cały świat. Są jednak miasta, które bardziej niż inne są trendy, kipią fashion przez duże „f”, a moda na ulicy wygląda jak ta z okładki Vogue. Jakie miasto jest bezkonkurencyjną stolicą światowej mody?

Paryż jest passe, Nowy York, czyli seks w wielkim mieście się przejadł, a włoski szyk powoli zaczął się nudzić…? Teraz czas na Londyn! To właśnie stolica Wielkiej Brytanii jest prawdziwą perłą w modowej koronie.

I to nie za sprawą słynnych kapeluszy Królowej Elżbiety, tylko dzięki nowej ikonie stylu – Księżnej Kate Middleton. Najpierw był ślub ze słynną suknią ślubną w roli głównej, a teraz Kate jest najczęściej fotografowaną Brytyjką. Jej stroje są zawsze komentowane na łamach międzynarodowej prasy i stają się inspiracją dla milionów młodych kobiet na całym świecie. Każda z nas może ubrać się jak księżna, która przecież dosyć często nosi rzeczy z sieciówek, które mieszczą się z zasięgu naszego portfela.

10 światowych stolic mody 2011

Skąd wiadomo, które miasto jest światową potęga mody? O kim było najgłośniej? Które światowe stolice przykuwają najwięcej uwagi mediów?

Próby uzyskania odpowiedzi na te pytania, podjęła się firma The Global Language Monitor, która przeanalizowała 75 tysięcy źródeł – materiałów publikowanych w prasie i internecie.
Badanie The Global Language Monitor objęło nie tylko serwisy informacyjne, ale i serwisy społecznościowe (Facebook, Twitter).