Sposoby na obcierające buty

Cóż, na rynku mamy coraz więcej firm obuwniczych i coraz mniej dobrych jakościowo butów. Większość z nich jest zwyczajnie niewygodna i strasznie obciera stopy. Robi to tak mocno, że powstają rany, które goją się dość wolno. Przedstawiamy sposoby na obcierające buty.

Nasączenie skórki spirytusem salicylowym

Jeśli obcierają cię sandały lub półbuty, nasącz je w strategicznych miejscach spirytusem salicylowym. Dzięki temu skórka stanie się bardziej miękka i przyjazna dla twojej delikatnej skóry. Pamiętaj, że patent ten sprawdza się tylko w przypadku skórzanych butów, przy plastiku nie zda egzaminu.

Noszenie grubych skarpet

Jeśli obcierają cię trampki lub adidasy, możesz założyć grube skarpety, które będą chroniły twoje stopy przed obtarciami i rankami.  Jednak nie założysz ich już do sandałów, balerinek czy typowo letniego obuwia.

Zaklejanie problematycznych miejsc plastrem

Jeśli obcierają cię sandały lub klapki, zalep problematyczne partie stopy plastrem. Wybierz jednak taki, który trzyma naprawdę mocno.  Niestety, plastry też lubią  się odklejać, dlatego warto zawsze zabrać ze sobą zapasowe w torebce, aby w razie problemów móc je podmienić.

Noszenie specjalnych wkładek

Czasem dobrym rozwiązanie  jest zakup silikonowych wkładek do buta. Z ich pomocą unikniesz nieprzyjemnego obcierania, ale też możesz nosić większe buty bez ryzyka, że stopa będzie w nich latać.

Rankę zawsze dezynfekuj i zalepiaj

Jeśli sandały lub szpilki już zdążyły cię poobcierać, koniecznie zdezynfekuj rankę i zalep ją czystym plastrem. Przynajmniej wówczas, gdy zakładasz buty, bo w domu najlepiej chodzić bez plastra, aby uszkodzenie jak najlepiej się goiło.