Ekonomiści są zgodni, w najbliższych latach branża IT powinna rozwijać się dynamicznie, a wraz z nią aplikacje i urządzenia elektroniczne, które zostały opracowane z myślą o zwolennikach zdrowego stylu życia.

Nowoczesne aparaty i oprogramowania tworzone na smartfony niosą ze sobą ogromne możliwości. Czy wiesz, że istnieje urządzenie, które pozwala w precyzyjny sposób zbadać nasz sen oraz ustalić jego fazę? Nie wiesz, o której położyć się spać, by rano obudzić się rześkim i gotowym do działania? Dzięki specjalnej aplikacji zapomnisz o tego rodzaju dylematach. Oprogramowanie wyznaczy ci godzinę, o której powinieneś zasnąć, by radośnie powitać nowy dzień. W jaki sposób działają tego typu aplikacje? Wystarczy, że pod poduszkę włożysz smartfon i oddasz się w objęcia Morfeusza. Podczas snu specjalny czujnik będzie rejestrował nasz ruch, który jest uzależniony od jego fazy.

Żyj zdrowo z aplikacjami na smartfonie

Czemu mają służyć nowoczesne urządzenia i akcesoria opracowywane w Dolinie Krzemowej? Założenie jest proste. Specjalne aparaty i programy mają ułatwić nam prowadzenie zdrowego stylu życia.

Obecnie Facebook pracuje nad aplikacją, która miałaby zapewnić chorym kontakt, za pośrednictwem specjalnego oprogramowania mieliby oni wymieniać się swoimi spostrzeżeniami nt. medykamentów, metod leczenia oraz specjalistów. Gigant wśród portali społecznościowych nie zamierza poprzestać na wyżej wspomnianej aplikacji. Kierownictwo Facebooka zastanawia się nad stworzeniem aplikacji pełniącej funkcję profilaktyczną, wszak nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Kto może pochwalić się aplikacjami zdrowotnymi? Stosowne programy wypuściły na rynek firmy takie jak Apple (Health), Samsung (S Health). Korzystając z Apple Health, dowiesz się, jakie masz tętno, ile kalorii spaliłeś podczas spaceru oraz, na jakim poziomie utrzymuje się cukier. Na korzyść wyżej wspomnianej aplikacji przemawia fakt, iż wszystkie wartościowe informacje są gromadzone w jednym miejscu. Przy pomocy odpowiednich programów możesz też stworzyć własną kartę medyczną i zawrzeć w niej takie informacje jak grupa krwi czy zdiagnozowane alergie.

Aldona