second-hand

Sklepy z używaną odzieżą stały się bardzo popularne. Second hand – skarbnica modowych perełek, to dla każdej fanki mody prawdziwy raj.

Sklep z odzieżą z drugiej ręki

Sklepy z odzieżą z drugiej ręki nie miały dawnej dobrej opinii. Kojarzyły się z niskim statusem materialnym. Zaglądały do nich osoby, których nie było stać na zakup nowych i markowych ubrań. Trudny był dostęp do zachodnich ubrań, więc pozostawała konieczność zakupów w tzw. lumpeksach. Zaletą sklepów były niskie ceny i duży wybór. Ubrania były sprzedawane na kilogramy, więc przy dobrej cenie, można było wyjść z naręczem ciuchów, nie nadwyrężając portfela. Pamiętam czasy, kiedy nikt nie przyznawał się, że nosi ciuchy z second handu, raczej starano się ten fakt ukryć, aby uniknąć przykrych komentarzy koleżanek.

Moda na ubrania z second handu

W obecnych czasach, second handy zyskały miano niezwykle modnych sklepów. Dziś już nikt nie przejmuje się, że to rzeczy używane, noszone kiedyś przez kogoś. Sklepów z używaną odzieżą jest coraz więcej. Fenomen ten dotyczy zarówno niskich cen jak i dużego wyboru ubrań. W takim sklepie dostaniemy wszystko – od ubrań zaczynając, na dodatkach i obrusach kończąc. Mając szczęście, można natrafić na nowe ubrania z metkami. Second handy skutecznie konkurują z popularnymi sieciówkami, proponując tak niskie ceny, że aż żal ich nie odwiedzić. Zakupy w second handzie nie oznaczają już ubogiej zasobności portfela. Odwiedzają je nawet gwiazdy, które mogą sobie pozwolić na ubrania od najdroższych projektantów. Lumpeksy pokochały także blogerki, które pokazują jak ubrać się modnie nawet za 1 zł. Niemożliwe? A jednak!

Second hand – skarbnica modowych perełek

second-hand

Second hand to prawdziwa skarbnica modowych perełek. Znajdziemy tam ubrania znanych, zagranicznych marek a nawet projektantów. Sukienka od Diora, żakiet od Chanel? W takim sklepie można trafić na prawdziwe, modowe cuda. Najlepiej odwiedzać sprawdzone sklepy. W małych miasteczkach łatwiej upolować oryginalne ubrania i dodatki. W większych, możemy zaś liczyć na atrakcyjne promocje. W dniach dostawy, już przed otwarciem ustawiają się kolejki, głównie kobiet, które pragną wyszukać najładniejsze rzeczy. Dzięki takim sklepom, możemy się ubrać tanio i modnie, jak z magazynu czy wybiegu. Ubrania ze sklepów, z drugiej ręki dają gwarancję, że nie będziemy wyglądać jak połowa miasteczka, kupująca w tych samych sieciówkach. Każda fanka mody i dobrego stylu nie przegapi takiego sklepu jak second hand.

Nie wyobrażam sobie zakupów bez wstąpienia do second handu. Aby wyglądać modnie, wcale nie trzeba wydać majątku na drogie ubrania czy dodatki. Osoby ceniące oryginalność i styl powinny koniecznie zajrzeć do tego typu sklepów. Być może wasza okolica skrywa skarbnicę modowych perełek, dostępnych na wyciągnięcie ręki. Czas więc wybrać się na zakupy i jak najszybciej ją odkryć.