Styl życia

Salon w stylu skandynawskim – czym się charakteryzuje?

Salon w stylu skandynawskim

Zdjęcie autorstwa Max Vakhtbovych z Pexels

Styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością nie tylko na północy Europy, gdzie się narodził, ale też w Polsce. Coraz więcej osób docenia jego prostotę, która wprowadza do mieszkania harmonię, czyniąc je idealnym miejscem do wypoczynku. Czym charakteryzuje się salon w stylu skandynawskim?

 

Spis treści:

  1. Styl skandynawski – kwintesencja minimalizmu i prostoty
  2. Jasne wnętrza w stylu skandynawskim, czyli jak maksymalnie wykorzystać zasoby naturalne
  3. Przytulny salon w stylu skandynawskim idealnym miejscem do wypoczynku
  4. Starannie przemyślane elementy dekoracyjne w stylu skandynawskim
  5. Elementy home decor pasujące do stylu skandynawskiego
  6. Fototapety i obrazy w stylu skandynawskim
  7. Salon w stylu skandynawskim idealną bazą pod przyszłą aranżację wnętrz

Styl skandynawski – kwintesencja minimalizmu i prostoty

Salon w stylu skandynawskim charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Dotyczy to zarówno kolorów, jak i form. Mieszkańcy północy Europy stawiają na minimalizm, ale zwracają przy tym uwagę, aby wybierane przez nich meble i dodatki charakteryzowały się najwyższą jakością. Dzięki ograniczeniu elementów dekoracyjnych oraz kolorów, salon w stylu skandynawskim cechuje przytulność oraz schludność. Stanowi on idealne miejsce do wypoczynku. Wiele z nas czuje się przytłoczonych nadmiarem elementów home decor. Także zbyt wiele różnych form czy kolorów wprowadza do mieszkania chaos, który uniemożliwia relaks.

Jasne wnętrza w stylu skandynawskim, czyli jak maksymalnie wykorzystać zasoby naturalne

Styl skandynawski zrodził się na północy Europy, która stanowi dość specyficzne miejsce do życia. Dni są tam nadzwyczaj krótkie, a wieczory długie i chłodne, zwłaszcza jesienią i zimą. Nic dziwnego, że Skandynawowie tak bardzo cenią sobie światło. Gdy jest go niewiele, trzeba umieć je dobrze wykorzystać. Jasne kolory, w tym biel, beż czy blada szarość doskonale odbijają światło. Pod tym względem działają niczym blenda. Ma to dwojakie zalety. Z jednej strony jasne wnętrza sprawiają wrażenie bardziej przestrzennych, niż są w rzeczywistości. Z drugiej rozświetlone w ten sposób pomieszczenie stanowi idealne miejsce do wypoczynku czy pracy.  Mieszkańcy północy Europy cenią sobie także kontakt z naturą. Nic dziwnego, że nie tylko starają się przemycić jej elementy do swoich mieszkań, ale też stawiają na solidne meble wykonane z wysokiej jakości drewna, które mają proste, a zarazem ponadczasowe formy. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą ich zbyt często zmieniać, przyczyniając się do nadmiernego wykorzystania zasobów naturalnych.

styl skandynawski
Zdjęcie autorstwa Kaboompics .com z Pexels

Przytulny salon w stylu skandynawskim idealnym miejscem do wypoczynku

Salon w stylu skandynawskim to miejsce jasne i przytulne. Mieszkańcy północy Europy starają się maksymalnie wykorzystać to, czym dysponują. W tej części świata w okresie jesienno-zimowym światła jest stosunkowo niewiele, dlatego Skandynawowie rezygnują z zasłon, rolet i firanek. Uważają bowiem, że całkowicie odsłonięte okna wpuszczają najwięcej naturalnego światła. Aby maksymalnie rozświetlić pomieszczenie, stawiają na białe ściany. Przytulność salonowi nadają białe lub beżowe puchate dywany.

Starannie przemyślane elementy dekoracyjne w stylu skandynawskim

Choć styl skandynawski charakteryzuje się prostotą, to nie brakuje w nim starannie przemyślanych dodatków. Te na ogół są wykonane z naturalnych materiałów, aby ograniczyć negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Skandynawowie stawiają na ekologię. Doskonale zdają sobie bowiem sprawę, iż są częścią natury. Niszcząc ją, zagrażają własnemu istnieniu. Aby temu zapobiec, stawiają na odnawialne źródła energii i wysokiej jakości dodatki wykonane z papieru, ceramiki, szkła czy drewna. Dzięki temu ograniczają produkcję plastiku, który rozkłada się przez długie lata, na dodatek dość mocno obciąża środowisko naturalne.

elementy dekoracyjne w stylu skandynawskim
Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Elementy home decor pasujące do stylu skandynawskiego

Jeśli marzy ci się salon w stylu skandynawskim, oprócz mebli z jasnego drewna o prostej formie, warto postawić na puchaty dywan oraz przemyślane dodatki na ścianę.  Szczególnej uwadze polecamy takie elementy dekoracyjne jak fototapety, obrazy, plakaty i tapety. Elementy home decor w stylu skandynawskim zamówisz w sklepie internetowym Naklejkomania.eu. Oferuje on produkty najwyższej jakości, które charakteryzują się starannością wykonania.

Fototapety i obrazy w stylu skandynawskim

Styl skandynawski najlepiej dopełnią fototapety i obrazy utrzymane w jasnej kolorystyce. Dobrze sprawdzą się także te ukazujące las tak bliski sercu mieszkańców północy Europy. Drzewa iglaste, lisy, wilki czy renifery doskonale wpisują się w ten trend. Ponadto warto przyjrzeć się fototapetom i obrazom z motywem geometrycznym na jasnym tle. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników połączenia stylu nowoczesnego ze skandynawskim. Także fototapety z motywem śniegu czy zimy doskonale wpisują się w atmosferę północy Europy. Jednocześnie są stosunkowo jasne, dlatego doskonale rozświetlają salon.  Cenisz sobie prostotę form i poczucie humoru? Obraz na płótnie z jeleniem, w którym można dostrzec konstrukt geometryczny, z pewnością wzbudzi twoje zainteresowanie. Sklep internetowy Naklejkomania.eu oferuje także tapety na ścianę z motywem jasnej cegły, które polecamy uwadze miłośników stylu skandynawskiego. Jak widać, wybór dodatków do salonu utrzymanego w klimacie północnoeuropejskim jest ogromny. Reasumując, tego typu elementy dekoracyjne cechuje jasna kolorystyka, prostota form, motywy geometryczne i przyrodnicze.

fototapety w stylu skandynawskim
Naklejkomania.eu

Salon w stylu skandynawskim idealną bazą pod przyszłą aranżację wnętrz

Salon w stylu skandynawskim to idealne miejsce na wypoczynek. Jest przytulny i minimalistyczny, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na nadmiar bodźców, który prowadzi do przeciążenia ośrodkowego układu nerwowego. Jednocześnie pozwala maksymalnie wykorzystać światło naturalne. Dodatkową zaletą stylu skandynawskiego jest jego prostota, przez co w przyszłości może on stanowić doskonałą bazę pod inne style aranżacji wnętrz. W salonie nie powinniśmy umieszczać zbyt wielu elementów dekoracyjnych. W tym przypadku sprawdza się powiedzenie – mniej znaczy więcej. Lepiej postawić na starannie przemyślane elementy dekoracyjne, które charakteryzują się wysoką jakością. Te znajdziemy w sklepie internetowym Naklejkomania.eu. Oferuje on tapety, fototapety, obrazy, plakaty i zegary ścienne utrzymane w jasnej kolorystyce, które charakteryzują się prostotą tak bliską stylowi skandynawskiemu. W sklepie Naklejkomania.eu kupisz różne elementy home decor, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzisz na kosztach wysyłki, ale też zminimalizujesz ślad węglowy.

obrazy w stylu skandynawskim
Naklejkomania.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *