Styl życia

Przydatne gadżety w Twoim domu

smartfon kontrolujący inteligentny dom

Technologia w dzisiejszym świecie otacza nas wszędzie. Trudno wyobrazić sobie nasze życie bez urządzeń takich jak smartfon, komputer czy Internet.

Chociaż koncepcja automatyki domowej istnieje od lat, teraz staje się popularna bardziej niż kiedykolwiek, dostępnych jest wiele produktów technologicznych i ciekawych rozwiązań dla domu: kamery, które monitorują to, co dla nas najważniejsze i ostrzegają przed wszelkim ryzykiem, automatyczne czujniki, produkty do utrzymania domu w czystości bez wysiłku, gadżety do oszczędzania energii i wiele więcej.

Bezpieczeństwo naszego domowego WiFi zapewnia dodatkowo wykorzystanie sieci VPN. Posiadanie wirtualnej sieci prywatnej to najlepszy sposób na ochronę całego domu bez ryzyka oraz zapewnienie prywatności swojej działalności w sieci i informacji osobistych.

Inteligentne i podłączone kamery

Domowa kamera bezpieczeństwa nie jest niczym nowym, ale w ostatnich latach widzieliśmy, jak modele zyskują nie tylko funkcje, ale także design, aby w pełni zintegrować się z domami i wtopić się w dekorację.

Co oferują nam inteligentne kamery? Zasadniczo pozostają one połączone poprzez WiFi z siecią domową lub biurową, dzięki czemu możemy zobaczyć w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca za pośrednictwem telefonu komórkowego, co dzieje się w jednym lub drugim pokoju. Istnieje wiele modeli w bardzo różnych cenach.

Bardzo kompletną opcją jest Netatmo Welcome, z wyjątkowo łatwą obsługą i szczegółami takimi jak rozpoznawanie twarzy lub widzenie w nocy. Bardziej przystępną alternatywą jest Yi Dome 360, również z funkcją noktowizora, pamięcią wewnętrzną microSD i chmurą, a także różnymi opcjami montażu.

smartfon kontrolujący inteligentny dom

Domofon wideo WiFi

Rozszerzeniem kamer są inteligentne wideodomofony. Modele takie jak Ring Automotive są w stanie wykrywać ruch w otoczeniu zewnętrznym, wysyłając przez cały czas powiadomienia do smartfona.

Jeśli ktoś zadzwoni dzwonkiem, zobaczymy go bezpośrednio na telefonie komórkowym i możemy mówić do niego tak, jakbyśmy naprawdę tam byli.

Inteligentne oświetlenie domowe

Na szczęście technologia LED zalała już nasze domy, pozwalając jednocześnie zaoszczędzić, otrzymać światło dobrej jakości i niższe zużycie. Możesz jednak nadać niepowtarzalny charakter jednemu z tych pomieszczeń za pomocą inteligentnego oświetlenia, którym możesz sterować przez cały czas, dostosowując je do każdej sytuacji.

W tym segmencie króluje Philips i jego linia produktów Hue: lampy, żarówki, paski LED i świetna integracja z usługami takimi jak IFTTT, które pozwalają nam tworzyć automatyczne przepisy (na przykład, aby włączyć światła garażowe, gdy zbliżamy się do domu).

Ciekawym gadżetem są lampy aromatyczne czyli żarówki, które służą jako odświeżacze powietrza. Dzięki nowym aromatycznym lampom możesz zapomnieć o zastosowaniu klasycznych odświeżaczy powietrza, ponieważ wydzielają one własny zapach. Bardzo dobry sposób na ograniczenie korzystania z odświeżaczy powietrza i zapewnienie Twojemu inteligentnemu domowi ładnego zapachu.

smartfon kontrolujący inteligentny dom

Odkurzacze roboty

Technologia może również utrzymać Twój dom w czystości, gdy nawe nie ma Cię w domu. W dziedzinie odkurzaczy robotów wyróżnia się marka, która w ostatnich latach wykonała świetną robotę: Roomba. Mają kilka modeli dostosowanych do potrzeb użytkowników.

Inteligentne wtyczki

Jak nadać inteligentny dotyk urządzeniu, które oryginalnie takie nie jest? Zaczynam kontrolować to, czego najbardziej potrzebujesz: swoją energię. Tutaj wchodzą w grę inteligentne wtyczki.

Możemy podzielić kategorię wtyczek na te, które są ograniczone tylko do połączenia bezprzewodowego, to znaczy, że możemy sterować nimi zdalnie za pomocą pokrętła sterowania, i te, które dodają inteligentne funkcje, ze zdalnym sterowaniem ze smartfona, programowalne i o pojemności odpowiedniej do integracji z innymi urządzeniami.

Komentarze (9)

bonita

3 lata temu

Taki inteligentny dom to świetna sprawa:)

efemeryda

3 lata temu

Wykorzystanie sieci VPN to dla mnie czarna magia, ale dobrze, że istnieją fachowcy, którzy potrafią wszystko pięknie skonfigurować:)

katerina

3 lata temu

Teraz wszystko można ze sobą połączyć dzięki sieci WiFi:)

ana_belle

3 lata temu

Świetna sprawa:)

amy

3 lata temu

Inteligentny dom to moje marzenie. Może kiedyś się ziści?

kristina

3 lata temu

Dziś technika znacznie poszła do przodu, warto z niej korzystać w codziennym życiu.

barei

3 lata temu

Zauważyłam, że coraz więcej Polaków decyduje się na inteligentne mieszkania, zwłaszcza gdy kupują mieszkanie prosto od dewelopera;)

paola

3 lata temu

Domofon wideo WiFi brzmi szalenie interesująco:)

edytka

3 lata temu

Dobrze, że dziś mamy dostęp do tylu nowoczesnych technologii. Niektóre z nich brzmią dość oryginalnie, ale niesamowicie ułatwiają życie.

Zostaw komentarz