dlaczego uwodzimy zajętych facetów

Dlaczego zajęci faceci kręcą kobiety, chociaż te dobrze wiedzą, jak boli zdrada ukochanej osoby? Co sprawia, że robimy innym kobietom świństwo, zamiast kierować się babską solidarnością? Przedstawiamy powody, dla których kobiety chcą usidlić zajętego faceta.

Skoro inna go wybrała, to jest wyjątkowy

Społeczny dowód słuszności mówi, że jeśli inni twierdzą, że coś jest świetne, to na pewno tak jest. Wiele kobiet zakłada, że skoro inna przedstawicielka płci pięknej przetestowała faceta i zdecydowała się zostać jego partnerką, to ma on certyfikat wyjątkowości.  Krótko mówiąc, skoro wszyscy zachwycają się najnowszym modelem Audi, to musi być on super i ja też go chcę.

Będziemy lepsze od niej

W kobietach też drzemie potrzeba rywalizacji. Gdy widzimy,  że facet jest zajęty, zazwyczaj go sobie odpuszczamy. Istnieją jednak panie, które dla czystej rywalizacji staną w szranki o uczucia zajętego mężczyzny. Jeśli on wybierze ją, a nie swoją partnerkę, ona poczuje się od niej lepsza i o to chodzi w tej „zabawie”.

Kobiety uwielbiają uwodzić

Oczywiście nie wszystkie, ale dla niektórych kobiet to doskonała rozrywka. Gdy mogą się dobrze zabawić, eksponując swoje wdzięki i korzystając z wyuczonych sztuczek, robią to niezależnie od statusu faceta.  Dla niektórych uwiedzenie zajętego, to nawet większe, a przez to bardziej satysfakcjonujące wyzwanie.

Chcemy sobie coś udowodnić

Niektóre kobiety po rozstaniu z facetem chcą sobie udowodnić, że niczego im nie brakuje. Są tak piękne i atrakcyjne dla płci przeciwnej, że nawet żonaty mężczyzna nie oprze się ich urokowi. Jest nawet takie powiedzenie: uwieść żonatego to wyzwanie, uwieść wolnego to bułka z masłem.

Walka z kompleksami

Niektóre uwodzicielki to chodzące kompleksy. Panie są niezadowolone ze swojej aparycji, twarzy, figury itp., ale dzięki temu, że udaje im się kogoś poderwać, ich samoocena wzrasta. Zaczynają wierzyć w siebie, pozytywnie postrzegać swoją urodę. Szkoda, że walczą z kompleksami cudzym kosztem.

Test siły kobiecości

Niektóre kobiety podrywając zajętych facetów, chcą sobie udowodnić, że są bardziej kobiece od innych. W końcu muszą być lepsze od jego stałej partnerki, skoro to właśnie na nie zwrócił uwagę.  Szkoda, że chcąc  poprawić sobie samopoczucie, rozbijają małżeństwa.

Stop rutynie

Uwodzenie zajętych mężczyzn to także doskonała rozrywka dla pań, które czują się znudzone życiem. Jeśli ona uważa, że jej codzienność jest ciągle taka sama, to postanawia dodać do niej odrobinę pikanterii. A flirt z zajętym facetem właśnie pełni rolę przyprawy poprawiającej smak życia.

Zakazany owoc

To coś, co kusi najmocniej tylko dlatego, że jest zakazane. I niektóre kobiety lubią łamać zasady, aby sięgać po to, co nie powinno ich interesować. Zakazany owoc najlepiej im smakuje. Gdy facet staje się wolny, odchodzi od żony, traci całą swoją atrakcyjność.