Styl życia

Podwójna randka – źródło niezapomnianych przeżyć czy problemów?

podwójna randka

Podwójna randka ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Z jednej strony spotkanie w większym gronie może okazać się bardzo owocne. Z drugiej podwójna randka odziera spotkanie zakochanych z aury intymności.  Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki jest staż waszego związku i jak dogaduje się wasza czwórka.

Podwójna randka przez wiele kobiet bywa traktowana jako swego rodzaju wentyl bezpieczeństwa. Gdy umawiamy się na randkę z nowo poznanym przystojniakiem i zabieramy na nią swoją przyjaciółkę z chłopakiem poznanym w dyskotece, mamy zabezpieczenie na wypadek, gdyby któryś z mężczyzn chciał nas skrzywdzić i zgwałcić. Taka podwójna randka ma też zapobiec nudzie, gdyby przystojniak nie miał nic ciekawego do powiedzenia, zawsze można liczyć na rozmowę z przyjaciółką.  Z drugiej strony taka podwójna randka może okazać się totalnym niewypałem.


Podwójna randka wentylem bezpieczeństwa?

Podwójna randka jednym osobom zapewnia poczucie bezpieczeństwa, podczas gdy dla innych jest zwyczajnie krępująca i tym samym działa onieśmielająco. Ty doskonale znasz swoją przyjaciółkę, więc jesteś w sytuacji uprzywilejowanej, ale mpodwójna randka zaletyężczyźni się nie znają i muszą potrójnie walczyć z nieśmiałością. Wstydzą się nie tylko ciebie, ale też twojej przyjaciółki i jej znajomego. W rezultacie mogą odczuwać blokadę. Niewykluczone, że przez podwójną randkę stracisz okazję na coś naprawdę pięknego. Po prostu mężczyzna, z którym umówiłaś się na spotkanie, może mieć problem z prezentacją swoich wszystkich atutów.  W rzeczywistości może być inteligentnym i wrażliwym człowiekiem, ale o tym się nie dowiesz, gdy z powodu onieśmielenia będzie rzucał tylko zdawkowe uwagi.

 

Podwójna randka, czyli zabawa w swata

Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy na podwójną randkę idzie dwóch singli i para z dłuższym stażem, która przyjaźni się z każdym z singli. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób nieśmiałych, które nie potrafią same nadać tonu spotkaniu. Przy przyjaciołach single czują się w miarę swobodnie. Ba, gdy nie wiedzą, jak rozładować atmosferę, mogą liczyć na parę i jej poczucie humoru. Poza tym taka podwójna randka ma bardziej niezobowiązujący charakter, ponieważ  nie trzeba się wówczas czuć jak na cenzurowanym. Łatwiej obrócić wszystko w żart i w razie braku zainteresowania chłopakiem uniknąć niewygodnych sytuacji – prób obejmowania czy pocałunku. Jeśli tym, co najbardziej zraża cię do randek, są próby obmacywania, podwójna randka to rozwiązanie idealne dla ciebie. Pozwala zachować dystans, a jednocześnie stwarza przyjazną atmosferę, która umożliwia lepsze poznanie drugiego człowieka.

Randka zaprzyjaźnionych par

Podwójna randka to także doskonała opcja dla zaprzyjaźnionych par. Dwie osoby to zwykle zbyt mało by zarezerwować tor do kręgli czy stół bilardowy. Gdy jednak na randkę udają się dwie pary, koszty, które rozkładają się na cztery osoby są dużo niższe. Poza tym w niektórych grach i zabawach obowiązuje zasada – im więcej nas, tym lepiej. Gra jest ciekawsza i bardziej zaskakująca. Podwójna randka dwóch par z dłuższym stażem ożywia związek i pozwala spędzić czas w miłej atmosferze.  To także antidotum dla rutyny w związku. Wiele par popełnia błąd, zamykając się w czterech ścianach. To wygasza ogień w związku, który na szczęście można wskrzesić, udając się na podwójną randkę.

 

Irmina Cieślik

Komentarze (2)

Emilly27k

4 lata temu

Uważam,że takie spotkania podwójne są pomysłem adekwatnym. Pary się poznają lepiej. Jeśli są tematy do rozmów to randka się uda. Najczęściej jest degustacja potrwa, deserów. Pary wspólnie dzielą się uwagami. Z tego co pamiętam wypijają za spotkanie szampan lub wino.

Mindi

4 lata temu

Podwójna randka jest świetnym pomysłem. Takie spotkanie nie jest zobowiązujące a jednak daje szansę na spotkanie i pierwsze wrażenie.

Zostaw komentarz