Artykuły Moda

Oryginalne zegarki Casio – jak odróżnić je od podróbek?

Oryginalne zegarki Casio

Podróbki to spory problem, z którym boryka się większość znanych marek. Najwięcej takich ofert można znaleźć w internecie, gdzie na sprzedaż wystawiane są repliki markowej odzieży i dodatków. Zegarki Casio ze względu na swoją popularność należą do grupy najchętniej podrabianych produktów. Aby nie dać się oszukać, warto wiedzieć, w jaki sposób odróżnić falsyfikat od oryginału. Sprawdź nasz krótki przewodnik po temacie.

Dlaczego podróbki są tak popularne?

Zarówno sprzedaż, jak i zakup replik jest oszustwem klasyfikowanym jako przestępstwo. Mimo to nie brakuje amatorów tańszych podróbek, którzy chcą zaoszczędzić i mieć namiastkę korzystania z oryginalnego produktu. Takie urządzenia, mimo że są podobne do oryginału, nie mają z nim nic wspólnego. Podrobione zegarki Casio są niskiej jakości i nie oferują żadnych funkcji poza odmierzaniem czasu. Powodem zakupu repliki jest więc jedynie chęć pokazania się z markowym dodatkiem oraz zaoszczędzenie na zakupie oryginału.

Zegarki Casio – sklep internetowy

Podróbki są najczęściej sprzedawane przez prywatne osoby, chociaż nie brakuje również w internecie legalnie zarejestrowanych sklepów zamieszanych w handel falsyfikatami. Jeżeli więc planujesz zamówić markowy czasomierz, skorzystaj z oferty sprawdzonych firm. Przykładem może być sklep, który zajmuje się dystrybucją oryginalnych zegarków Casio – Zegarki Centrum. Każdy egzemplarz jest dostarczany z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność, co daje gwarancję, że inwestujesz w legalny model zegarka Casio. Kupiłeś czasomierz z niesprawdzonego źródła i zastanawiasz się, czy nie zostałeś oszukany? Zobacz, jak odróżnić podróbkę od oryginalnego zegarka Casio.

Zwróć uwagę na detale

Oryginalny zegarek Casio
Oryginalny zegarek Casio

Podróbki wykonywane są niestarannie, a żeby zaoszczędzić na ich produkcji, często nie mają charakterystycznych dla oryginałów detali. Prezentowany damski zegarek Casio z serii Sport, jest ozdobiony kryształkami przymocowanymi wokół tarczy. W podróbce nie znajdziesz tych elementów, gdyż wykonanie ich jest czasochłonne, co mija się z celem produkcji podróbek. Warto zwrócić także na kolorystykę, która w replikach jest najczęściej bardziej jaskrawa i tandetna.

Sprawdź jakość wykonania swojego zegarka Casio

Zegarek Casio
Zegarek Casio

Kolejną ważną kwestią jest jakość wykonania oraz użytych materiałów. W podróbkach stosuje się najtańsze zamienniki nie tylko elementów konstrukcji, ale także mechanizmów. Prezentowany oryginalny zegarek Casio wyposażony jest w niezawodny mechanizm kwarcowy, a całość zrobiona jest z antyalergicznej stali szlachetnej. W podróbce materiał ten zastąpiony zostałby niskiej jakości tworzywem metalowym, które po pewnym czasie zaczęłoby tracić kolor oraz powodować podrażnienia skóry.

Zweryfikuj dostępne funkcje

Nowoczesny model zegarka Casio
Nowoczesny model zegarka Casio

Największe różnice wynikają z funkcji oferowanych przez wybrany model zegarka Casio. Prezentowany czasomierz ma wbudowany barometr, panel słoneczny, system radio controlled oraz termometr. W podrobionej wersji z pewnością nie mógłbyś skorzystać z tych opcji, gdyż wdrożenie takich rozwiązań byłoby nieopłacalne z punktu widzenia producentów podróbek. Repliki mogą więc jedynie przypominać wygląd oryginalnych zegarków Casio i na tym podobieństwa się kończą.

Zegarek Casio – cena

Za oryginalny zegarek zapłacisz więcej niż za podróbkę, ale w ten sposób inwestujesz w jakość oraz funkcjonalność. Przy ograniczonym budżecie możesz wybrać model z niższej półki cenowej lub zdecydować się na zakup ratalny. Oryginalny zegarek to także gwarancja niezawodności, dlatego nie zawiedzie Cię przez wiele lat.

Komentarze (12)

agatka

2 lata temu

Cenię zegarki Casio za wysoką jakość:)

lusia

2 lata temu

Zegarki Casio to naprawdę przyzwoita jakość. Coś o tym wiem, bo nosi je moja córka:)

ida

2 lata temu

Ja mam jeden zegarek Casio i wciąż działa bez zarzutu:)

amelia

2 lata temu

Warto zawsze zwrócić uwagę na oryginalność zegarka przy jego zakupie:)

misia_pysia

2 lata temu

Ja lubię różowe oraz srebrne zegarki. Nie przepadam za czarnymi i złotymi, bo to nie mój styl:)

mircia

2 lata temu

Ten różowy zegarek Casio od razu wpadł mi w oko.

iwona.s

2 lata temu

Zegarki Casio są bardzo dobre, mam jeden od 8 lat.

vivid

2 lata temu

Ja zawsze, jak kupuję tego typu rzeczy, to zwracam dużą uwagę na ich oryginalność.

tatiana

2 lata temu

Ja zawsze zwracam uwagę na oryginalność zegarków:)

florida

2 lata temu

Mój syn ma zegarek Casio i sobie go chwali:)

marika

2 lata temu

Dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by kupić oryginalny zegarek.

lady_r

2 lata temu

Zegarki Casio kojarzą mi się z moim dzieciństwem.

Zostaw komentarz