Artykuły Moda

Niezbędne torebki w szafie każdej kobiety

Niezbędne torebki

Zdjęcie autorstwa Artem Beliaikin z Pexels

My, kobiety, bardzo lubimy stylowe dodatki, w tym torebki, które potrafią odmienić charakter niejednej stylizacji. Choć często odzywa się w nas potrzeba zakupu nowego modelu, to musimy ją poskromić. Warto jednak wyposażyć swoją szafę w bazowe dodatki. Przedstawiamy niezbędne torebki w szafie każdej kobiety.

Spis treści:

  1. Niezbędne torebki w szafie każdej kobiety. Shopperka
  2. Małe torebki na pasku zawieszanym przez ramię
  3. Sportowe torebki z syntetycznego materiału
  4. Torebka typu kuferek idealna na większe wyjścia
  5. Listonoszka

Niezbędne torebki w szafie każdej kobiety. Shopperka

Shopperka to duża i pojemna torebka, w której bez problemu zmieścimy dokumenty formatu A4. Możemy nosić w niej również laptop, drugie śniadanie oraz zakupy zrobione na osiedlowym straganie. Większości z nas przyda się shopperka. Ta może mieć różne oblicza. Jeśli postawimy na utwardzaną, to nasza stylizacja zyska dzięki niej sporo elegancji. To idealne rozwiązanie do pracy czy na spotkanie z klientem. Shopperka z miękkiej skóry ma bardziej nieformalny charakter i nadaje się do sportowych stylizacji.

shopperka
Zdjęcie autorstwa Adrienne Andersen z Pexels

Małe torebki na pasku zawieszanym przez ramię

To chyba najbardziej praktyczne torebki, gdy idziemy na koncert, spacer z przyjaciółką czy zakupy w galerii handlowej. Małe torebki na pasku zawieszanym przez ramię zapewniają nam wolne ręce. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przejrzeć asortyment ulubionej sieciówki, nieść zakupy itp. Warto jednak podkreślić, iż tego typu dodatki nie są zbyt eleganckie. Nie sprawdzą się, gdy zmierzamy na spotkanie służbowe czy wesele.

Małe torebki na pasku zawieszanym przez ramię
Zdjęcie autorstwa Artem Beliaikin z Pexels

Sportowe torebki z syntetycznego materiału

Może się wydawać, że tego typu torebki wyglądają mało stylowo i estetycznie, wszystko to zasługa lat 90. i akcesoriów kupowanych na straganie. Dziś sportowe torebki z syntetycznego materiału prezentują się bardzo gustownie. Często mają ciekawe zdobienia i nie wyglądają tandetnie. Dlaczego warto mieć je w swojej szafie? Przemawiają za tym względy praktyczne. Wiele z nas prowadzi aktywny tryb życia. Jeździmy na rowerach, urządzamy piknik za miastem, idziemy na spacer do lasu. W takich okolicznościach nie sprawdzą się skórzane torebki, które łatwo mogą ulec zniszczeniu. Na dodatek nie wypierzemy ich z ewentualnego błota. Natomiast sportowe torebki z syntetycznego materiału zawsze można wrzucić do pralki i wyciągnąć je czyste. Na dodatek szybko schną, ponieważ nie chłoną wilgoci.

Torebka typu kuferek idealna na większe wyjścia

W życiu każdej kobiety zdarzają się większe wyjścia. Odkąd branża ślubna została odmrożona, coraz częściej jesteśmy zapraszane na wesela. Do tego dochodzą okrągłe urodziny bliskich członków rodziny, spotkania służbowe oraz imprezy firmowe typu Wigilia. Na tego typu spotkaniach nie wypada zjawić się bez eleganckiej torebki. Niestety, najbardziej efektownie prezentują się te trzymane w dłoniach. Te, które posiadają pasek do przewieszenia przez ramię, mają bardziej sportowy i codzienny charakter. Na większe wyjścia idealnie sprawdzi się torebka typu kuferek. Może być ona mniejsza lub większa, w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby. Obecnie w sieciówkach można spotkać takie w wersji minimalistycznej, które pomieszczą jedynie klucze, kartę, smartfon i szminkę.

listonoszka
Zdjęcie autorstwa Isa G z Pexels

Listonoszka

To prosta torebka, która nigdy nie wychodzi z mody i zawsze zdaje egzamin. Jeśli nie lubimy i nie musimy nosić przy sobie zbyt wiele rzeczy, to listonoszka w zupełności nam wystarczy. Jest  to torebka o kształcie prostokątnym zawieszana na ramieniu za pomocą paska.  Bez problemu zmieścimy w niej porfel, smartfon, klucze, chusteczki, szminkę i jakieś drobne rzeczy. Listonoszka jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych i wzorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *