kto-wygral-Eurowizje-2015

Monika Kuszyńska skrzywdzona przez jurorów?

Polacy nie mają szczęścia do jurorów. W zeszłym roku Cleo z utworem „My Słowianie” zajęła miejsce w drugiej dziesiątce. Gdyby decydowali wyłącznie widzowie, Polki ukończyłyby zmagania na 5. lokacie.  Monika Kuszyńska wprawdzie awansowała do finału z 8. miejsca, a Azerbejdżan z 10., ale to właśnie ten drugi kraj  ostatecznie uplasował się na wyższej pozycji.  Gdyby o końcowym wyniku reprezentantki Polski decydowali tylko widzowie, zajęłaby ona 15. miejsce. Niestety, wskutek głosowania jurorskiego z Eurowizji wróciliśmy z 23. lokatą. Jedynym składem jurorskim, który docenił naszą propozycję, byli francuscy eksperci. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż irlandzcy widzowie przyznali Polce 2. miejsce!

Duże pretensje do  jurorów mogą mieć również Włosi, którzy  w głosowaniu widzów odnieśliby spektakularne zwycięstwo. Po zsumowaniu punktów z televotingu podium wyglądałoby następująco:

1. Włochy 366 punktów
  2. Rosja 286 punktów
  3. Szwecja 279 punktów.

Głosy przyznawane przez Polaków również rozkładałyby się inaczej. Przypomnijmy sobotni ranking, który przedstawiła Ola Ciupa, jedna ze „Słowianek”.