Wszystko zaczyna się w naszych głowach. Jeśli poczucie wartości wypływa z głębi nas samych, również inni ludzie zaczynają to dostrzegać. Pozytywne myślenie pomaga także walczyć z różnego rodzaju fobiami i lękami społecznymi, np. lękiem przed wystąpieniami publicznymi czy trudnościami z poznawaniem nowych osób. To właśnie niepewność i niska samoocena powodują napięcia i blokady. Wysoka samoocena i dobre mniemanie o sobie niwelują strach przed negatywną oceną otoczenia.

Czy można nauczyć się myśleć pozytywnie?

Zdecydowanie tak! Warto zacząć już od teraz. Najważniejsza jest świadomość, że myślenie i mówienie o sobie w pozytywnym wymiarze nie jest przechwalaniem się, nieskromnością czy zarozumialstwem.

Codziennie rano stań przed lustrem i mów o sobie dobrze. Staraj się kontrolować własne myśli – jeśli przyłapiesz się na negatywnym myśleniu, natychmiast się popraw.

Zamiast nie umiem tego zrobić, na pewno sobie nie poradzę, do niczego się nie nadaję, pomyśl sobie: z pewnością uda mi się znaleźć sposób, aby to zrobić, poradzę sobie, to nie będzie takie trudne, przecież tak wiele potrafię.

Nagradzaj się za każdy sukces pozytywnymi myślami i słowami. I najważniejsze: nie pozwól, aby to inni mówili Ci, co masz o sobie myśleć!