naturalny-demakijaz

Kosmetyków do demakijażu jest na rynku dostępnych cała masa. Oferta drogerii oraz aptek nie pozostawia wątpliwości co do tego, że wiele kobiet korzysta z rozmaitych preparatów, nierzadko wydając na nie niemałe pieniądze.

Czytając skład wielu kosmetyków przeznaczonych do demakijażu oczu oraz twarzy można się przerazić. Wiele kobiet walczy z problemami skórnymi nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że same przyczyniają się do fatalnego stanu swojej cery poprzez codzienne traktowanie jej sztucznymi kosmetykami. I, co jeszcze bardziej zaskakujące, często wydają na te preparaty krocie nakręcając w ten sposób spiralę uwikłania w kosmetyczny przemysł. Zapominamy, że czasem wystarczy po prostu coś zminimalizować, aby uzyskać upragniony efekt.

Naturalny olej do demakijażu

Idealną alternatywą dla drogich środków kosmetycznych przeznaczonych do demakijażu twarzy i oczu są naturalne olejki. Zalet stosowania naturalnych olejków kosmetycznych jest mnóstwo, a jedną z nich jest oczywiście ich stosunkowo niska cena. Kwota, jaką musimy zapłacić za buteleczkę naturalnego olejku zwykle nie przekracza kilkunastu-kilkudziesięciu złotych, a przy tym nie należy zapominać, że naturalne olejki kosmetyczne są niezwykle wydajne. Aby skutecznie usunąć z twarzy wszelkie codzienne zanieczyszczenia, choćby wodoodporny makijaż, wystarczy zaledwie kilka kropli takiego oleju. Regularnie wmasowywany w skórę olej naturalny z pewnością poprawi jej stan, nie spowoduje żadnych podrażnień ani nie doprowadzi do wysuszenia skóry. Taki stworzony w 100% z jednego naturalnego składnika kosmetyk pielęgnuje cerę dostarczając jej niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych już na poziomie demakijażu. Kolejną jego przewagą nad kremem jest to, iż może on przedostać się do głębokich warstw skóry w niezmienionym składzie, zaś substancje aktywne zawarte w kremach nie posiadają tej właściwości i nie pokonują bariery naskórkowej.

Jaki olej naturalny wybrać?

naturalny-olejek

Wybieramy 100% naturalny olej tłoczony na zimno, pozbawiony jakichkolwiek dodatków chemicznych. Zapewni on złagodzenie wszelkich podrażnień, zadziała na skórę rewitalizująco oraz odżywczo. W sklepach oferujących naturalne, ekologiczne produkty znajdziemy bogatą ofertę olejków kosmetycznych. Dla przykładu, w sklepie Naturalny.pl znajdziemy całe mnóstwo naturalnych olejków przeznaczonych do różnego rodzaju cery. Na przykład do skóry suchej idealnie nadaje się olej awokado, olej kokosowy, olej jojoba, olej z nasion słonecznika, olej arganowy czy olej z pestek malin. Z kolei właściwości ściągające oraz antybakteryjne posiada olej rycynowy, olej z orzechów laskowych, a także olej z pestek winogron. Do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza zaś do suchej, starzejącej się i delikatnej idealnie nadaje się naturalny olejek z pestek malin. Faktem jest, że wybór jest naprawdę szeroki, a efekty regularnego stosowania naturalnych olejków kosmetycznych widoczne są bardzo szybko.

Autor: Natalia Wieteska