Krem pod oczy to kosmetyk, który warto stosować na co dzień już w szkole średniej. Wynika to z faktu, że skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i pozbawiona gruczołów łojowych, przez co łatwo ulega wysuszeniu. W rezultacie jest to miejsce, w którym pojawiają się pierwsze zmarszczki. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kremu pod oczy?
Krem pod oczy powinien być bezwonny
Musisz pamiętać o tym, że substancje zapachowe wprawdzie umilają aplikację kosmetyku, ale też należą do najczęściej spotykanych alergenów. Przez to, że większość kremów pod oczy jest perfumowana, wiele osób nie umie znaleźć nic, co może w spokoju nakładać pod oczy. Kolejne produkty powodują pieczenie i szczypanie, a nierzadko łzawienie, zaczerwienienie oraz świąd. Aby uniknąć skutków ubocznych, sięgaj po kremy pod oczy o bezwonnej formule.
Krem pod oczy powinien być wolny od sztucznych barwników
Owszem, różowy czy niebieski krem pod oczy wyglądają efektownie w słoiczku, ale czy naprawdę potrzebujemy efektów wizualnych, aby stosować dany kosmetyk? Niestety, sztuczne barwniki także silnie alergizują. Nie ma zatem sensu wpakowywać ich tam, gdzie nie trzeba, a w kremie pod oczy są one całkowicie zbędne. Im mniej balastowych substancji zawiera ten kosmetyk nakładany w bardzo wrażliwą strefę twarzy, tym lepiej.
Dobry skład
Przyjrzyj się składowi kremu pod oczy. Jeśli przeważają w nim silikony, parafina, glikole, sztuczne barwniki, substancje zapachowe i konserwanty, to lepiej go sobie odpuść. Postaw na bardziej naturalną formułę, która stawia na oleje roślinne, ekstrakty roślinne czy śluz ze ślimaka. Mile widziana jest także obecność ceramidów oraz peptydów i witamin C oraz E.
Higieniczne opakowanie
Okolice oczu są bardzo wrażliwe i łatwo można doprowadzić do groźnej infekcji. Dlatego zwróć uwagę, czy krem pod oczy posiada higieniczne opakowanie. O wiele lepsze są tubki z dzióbkiem od słoiczków, z których emulsję trzeba wydobywać za pomocą palca. Możesz też postawić na praktyczne opakowanie wyposażone w pompkę airless, wykazano, że tego typu rozwiązania zapobiegają nadkażeniom bakteryjnym produktu.
Bogata konsystencja, ale dobre wchłanianie
Krem pod oczy powinien mieć bogatą konsystencję, ale mimo wszystko powinien się dobrze wchłaniać. Tak, żeby w ciągu dnia nic się nie rolowało, nie zbierało w załamaniach skóry etc. Dobry krem pod oczy nadaje się pod makijaż, ale też na noc.
Czy krem pod oczy można stosować też na powieki
To wcale nie jest takie oczywiste i jednoznaczne. Kupując krem pod oczy, możesz liczyć na to, że będzie nadawał się także na powieki, ale nie każdy kosmetyk można na nie nakładać. Jeśli producent nie zamieścił wyraźnej adnotacji, że emulsję można stosować dwojako, to znaczy, że nadaje się tylko pod oczy. Nałożona na powieki może je podrażniać i powodować szczypanie.