Moda na pikowania

Pikowane ubrania i akcesoria to dziś wiodący trend. Tej jesieni i zimy to rozwiązanie będzie królować na europejskich ulica. Jak wygląda w praktyce moda na pikowania? Co zrobić, aby mieć modowy akcent, ale nie dodać sobie zbędnych kilogramów?

Pikowane torebki

Jeśli nie chcesz dodać sobie kilogramów, sięgnij po pikowaną torebkę. To rozwiązanie ma wiele zalet. Unikasz tutaj total looku, do którego trzeba mieć wyczucie. Poza tym pikowaną torebką w klasycznym kolorze bez zbędnych udziwnień można stosunkowo łatwo wystylizować. Pasuje ona do wszystkiego. Pikowana torebka pokazuje, że podążasz za modą, ale wybierasz z niej to, co najlepsze dla ciebie. Takie akcesorium jest z pewnością mniej problematyczne od pikowanej kurtki.

Pikowane buty

W sklepach możemy też znaleźć pikowane botki czy kozaki. Wygląda to bardzo efektownie. Musimy jednak pamiętać, że tego typu rozwiązania optycznie poszerzają naszą stopę, nadają jej masywności. Jeśli masz drobną kostkę, to takie buty nie będą ci pasowały. Uzyskasz bowiem zbyt duży kontast między ciężką stopą a wąską kostką.

Pikowane sukienki

W tym sezonie pikowania pojawiły się także na sukienkach. Wiele z nich jest wykonanych z grubszego materiału, który przypomina ten wykorzystywany do produkcji kurtek. Takie pikowane torebki dodają sylwetce masywności, dlatego warto zadbać o to, aby miały trójkątny dekolt, który trochę wysmukli naszą szyję i doda stylizacji choć odrobinę lekkości. Niemniej pikowane sukienki mają też swoje zalety, są naprawdę ciepłe i sprawdzą się zimą.

Pikowane kurtki

Tego typu okrycia wierzchnie regularnie powracają do łask. W tym sezonie nosimy pikowane kurtki w dwóch wydaniach – klasycznym, ortalionowym oraz nawiązującym do ramonesek. Ta druga opcja ma dość charakterystyczny wymiar. Kurtka jest bardzo krótka, sięga kości miednicy, jest też bardzo szeroka, a jej zewnętrzna warstwa jest pokryta poliuretanem, czyli tworzywem wykorzystywanym do produkcji ramonesek.

Pikowane płaszcze

Oczywiście, skoro na rynku pojawiły się pikowane kurtki, należało się też spodziewać pikowanych płaszczy. Niektóre mają bardzo oryginalne ozdoby w postaci haftu na pikowaniach. Niektóre są stosunkowo proste, tutaj charakteru okryciu wierzchniemu nadaje samo pikowanie.

Pikowane spódnice

To już opcja dla odważnych kobiet, które nie boją się wyjść poza strefę swojego komfortu. Pikowane spódnice są bardzo ciepłe, ale przypominają element babcinej garderoby. To właśnie starsze panie zakładają spódnice, które sprawiają wrażenie wykonanych z pikowanych kurtek.