Projektowanie to nie tylko ładne szkice. To szereg umiejętności, które sprawiają, że ładnie narysowana sukienka, czy żakiet nadają się do noszenia, a przy tym wydobywają nasze atuty.

Dla tych, którzy potrafią szyć na maszynie w stopniu podstawowym i średniozaawansowanym, chcą samodzielnie kreślić formy podstawowe i modelować je według własnych potrzeb, a przy tym marzą o zawodzie projektanta i chcą projektować z głową, „Splot Artystyczny” zorganizował specjalny KURS KONSTRUKCJI UBIORU.

Kurs prowadzi Bożena Zaremba doświadczona krawcowa, wieloletnia instruktorka kroju i szycia. – Kiedyś zawód krawcowa nie kojarzył się prestiżowo, dziś jest uważany za jeden z bardziej twórczych – mówi Bożena Zaremba. Dlaczego? Bo wymaga od nas wielu umiejętności na raz: tworzenia konstrukcji form podstawowych, modelowania ich, znajomości tkanin, wiedzy o zasadach prawidłowego krojenia, szycia etc., a do tego dużej wyobraźni.

Na kursie stara się odczarować nieco mity wciąż pokutujące jeszcze na temat krawiectwa, zachęcając do komplementarnego spojrzenia na proces powstawania rzeczy: od pomysłu, poprzez przeniesienie na papier, konstrukcję, modelowanie, aż do uszycia ubrania.

Krawiectwo to nie zwykłe rzemiosło, ale sztuka! – powtarza swoim kursantom i przestrzega przed traktowaniem tego zajęcia wyłącznie w charakterze rzemiosła.

Często młodzi projektanci nie są zainteresowani nauką szycia czy konstrukcją odzieży, bo uważają, że wystarczy umieć rysować. Otóż nic bardziej mylnego! Jeśli nie mamy pojęcia o konstrukcji możemy projektować rzeczy zupełnie odrealnione i kompletnie nie nadające się do noszenia. Dlatego na kursie uczę poprawnego modelowania form i przekształcania ich w trójwymiarowe bryły… – wyjaśnia prowadząca. – Gdy poznamy podstawy konstrukcji i sposoby modelowania form, odkryjemy przy tym, jak bardzo twórcze jest to zajęcie – dodaje.

TERMIN ZAJĘĆ:

Kurs składa się z 10 spotkań po 3 godziny, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.
PAŹDZIERNIK / LISTOPAD
Grupa I – 21, 23, 28, 30 października, 4, 6, 13, 18, 20, 25 listopada godz. 18:00-21:00
Koszt  :  900 zł (30 godzin szycia, wszystkie materiały w cenie)

ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

– 30 godzin pasjonującej przygody z krawiectwem – Konkurencyjną cena za kurs-tylko 900 zł (30 zł. za 1h!) – Małe grupy-max. 7 osób – Doświadczone, cierpliwe i serdeczne Prowadzące – W prezencie- voucher rabatowy z 10% zniżką na wszystkie warsztaty w Splocie – Rabat 10%, jeśli zapiszesz się na kurs z przyjaciółką – Certyfikat ukończenia kursu – Rabat 10% na zakup maszyn do szycia firmy Łucznik – Wszystkie pomoce dydaktyczne oraz szeroki wybór   tkanin w cenie kursu – Kompendium wiedzy zdobytej na kursie w formie drukowanej – Piękną pracownię w centrum Warszawy przy ul. Śniadeckich 17 – Poczęstunek –herbata, kawa i ciasteczka

PROGRAM:
SPLEĆ się z nami: CVPoq_9m98

Aleksandra Biernacka – Splot Artystyczny

Źródła zdjęć:

  • Anna Jakubczyk