komoda meble forte

Komoda jest tradycyjnym elementem wystroju każdego salonu. To bardzo funkcjonalny mebel, który jednocześnie dzięki swemu designowi dodaje pomieszczeniu charakteru. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej komody do pokoju dziennego?

Funkcje i zastosowania komody

Komoda jest funkcjonalnym i uniwersalnym meblem, który znakomicie pasuje do wielu pomieszczeń. Świetnie sprawdzi się w zarówno w sypialni, jak i w pokoju dziennym. Służy głównie do przechowywania różnych rzeczy. Wyposażona jest w szuflady, półki i szafki i zwieńczona blatem. W sklepach meblowych możesz kupić komody różnej wielkości i o różnym stylu. Najczęściej spotkać można komody nowoczesne i designerskim stylu oraz komody klasyczne.

Komoda do pokoju dziennego 

Jaką komodę wybrać do pokoju dziennego? Przede wszystkim powinniśmy kierować się wielkością naszego salonu oraz charakterem jego wystroju. Duża, przytłaczająca komoda nie będzie dobrze współgrała z małym salonikiem. Tak samo w dużym pokoju dziennym, mała komoda zniknie i nie będzie stanowiła znaczącego elementu wystroju wnętrza. Bardzo ważny jest również styl pomieszczenia. Jeśli nasz salon jest nowoczesny, przejrzysty i utrzymany w tonie minimalistycznym warto wybrać komodę, która z takim wystrojem będzie idealnie współgrała. To musi być mebel o prostej linii i nowoczesnym designie.

Do salonów o wystroju klasycznym pasowała będzie komoda w stylu kolonialnym, rustykalnym, z licznymi zdobieniami, lub też w bliźniaczo podobnym stylu prowansalskim. Ostatnimi czasy bardzo modne są również komody w stylu skandynawskim. Komody reprezentujące te style najczęściej osadzone są na masywnych cokołach i dopełnione szerokim wieńcem górnym. Posiadają też zazwyczaj zdobione uchwyty i liczne ozdobniki.

Najlepsza komoda – gdzie kupić?

Oferta sklepów meblowych jest ogromna, jeśli wiec pragniemy kupić odpowiednią komodę do naszego pokoju dziennego, możemy mieć niemały ból głowy. Warto wówczas postawić na sklep sprawdzony, oferujący meble najwyższej jakość, trwałe i perfekcyjnie wykonane. Meble Forte oferuje szeroki wybór komód do pokoju dziennego. To produkty, które cechuje:

  • różnorodność wymiarów
  • różnoraki style
  • trwałość
  • precyzja wykonania

Komody wykonano z wysokiej jakości drewna. Uchwyty są mocne i podkreślają styl komody. Meble dostępne są w różnorodnej kolorystyce. Znajdziesz tutaj także inne meble, które stanowią podstawowe wyposażenie cześć pokoju dziennego: szafy, regały, witryny, czy też meblościanki. Wszystko w różnorodnych kolorach, stylach i kształtach.