Kultura Najnowsze Styl życia

Książki idealne na wakacyjny urlop

książki idealne na wakacje

Niektórzy z nas dopiero rozpoczną długo wyczekiwany urlop. W góry czy nad morze, warto zabrać ze sobą odrobinę literatury, która umili nam wolny czas. Dziś przedstawiamy książki idealne na wakacyjny urlop, na które na pewno znajdziemy miejsce w naszym bagażu.

Książki na wakacje

W okresie wakacyjnym, zdecydowanie chętniej sięgamy po lekką literaturę. Pragniemy się zrelaksować i w pełni odpocząć. W końcu po to są wakacje i błogi czas wolny. Książki na wakacje to propozycje, które warto zabrać ze sobą na urlop. Z nimi czas na pewno będzie przyjemny. W wakacje mamy więcej czasu na nadrobienie zaległości książkowych. Nasza mini lista pomoże wszystkim miłośniczkom literatury, w wyborze odpowiednich pozycji książkowych.

Zanim się pojawiłeś – Jojo Moyes

Zanim się pojawiłeś to książkowy i filmowy hit ostatnich miesięcy. Szalona Lou zaczyna pracę jako opiekunka młodego mężczyzny, z porażeniem czterokończynowym. Przykuty do wózka Will na początku raczej z niechęcią odnosi się do dziewczyny, jednak później ich relacja ulega zmianie. Louisa pragnie, by każdy dzień był powodem do radości dla Willa, przez co rodzi się pomiędzy nimi wyjątkowa więź. Zanim się pojawiłeś to powieść o pięknej, lecz trudnej miłości. Miłośniczki romansów będą nią zachwycone. To jedna z najpiękniejszych historii tego typu, ostatnich lat. Niesamowicie wciąga, więc będzie idealna na wakacyjną podróż.

Beduinki na Instagramie – Aleksandra Chrobak

Książki opisujące życie innych kultur i narodowości zawsze są pełne ciekawostek, których nie uświadczymy, oglądając filmy dokumentalne. Autorka książki Beduinki na Instagramie, która mieszkała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, poznała życie ich mieszkańców od podszewki. Opisuje ich sposoby na randkowanie, zakupy czy rodzinne spotkania. Jak podrywają Beduinki? Jaką rolę odgrywają w ich życiu aplikacje? Świat pełen bogactwa miesza się  z surowymi zasadami islamu. Warto przeczytać, by poznać nieco bliżej i zrozumieć bardziej styl życia Emiratczyków.

Nadzieje i marzenia – Magdalena Kordel

Magdalena Kordel ponownie zabiera nas do Malowniczego, gdzie losy Madeline nieco się komplikują. W powieści nie brakuje powrotów do przeszłości, która jak się okazuje, odkrywa całkiem nieznane dotąd karty. Nadzieje i marzenia to pełna ciepła i zaskakujących wydarzeń powieść, przy której nie da się nudzić. Ciekawe opisy i zagadki sprawiają, że czytelnik staje się częścią niezwykłej historii. Obowiązkowa pozycja dla miłośników polskiej literatury kobiecej.

Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie – Jessica Knoll

wakacjeRynkowy debiut i od razu wielki sukces autorki. Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie to dość przewrotny tytuł. Już sam początek intryguje, co tylko pobudza ciekawość czytelnika. To powieść o młodej dziewczynie, która dąży do osiągnięcia określonych celów. Mroczne tajemnice mogą ujrzeć światło dzienne, ale czy bohaterka odważy się pokazać je światu? Nawet kosztem swojego idealnego życia? Obraz współczesnego świata, który podkreśla, że to co idealne, może okazać się tylko pewnego rodzaju zasłoną.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Emilly27k

6 lat temu

Z wymienionej listy nie czytałam ani jednej. Kusząco zapowiada się Magdalena Kordel. W tym roku skusiłam się na Katarzynę Grocholę. Godna polecenia książka „Przeznaczeni”

pati25

6 lat temu

Bardzo dobra ta lista.Naprawdę świetne książki.Jest w czym wybrać.Nie mogę wtobrazić sobie dnia bez książki

Mindi

6 lat temu

Dwie ksiażki już poznałam już z tej listy propozycji 🙂 Teraz myślę o kaiążce „Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie” Jessici Knoll.

Emilly27k

6 lat temu

Lubię w wakacje poczytać sobie literaturę taką, która zwróci moją uwagę. Kontynuacja losów rodziny np. sagi. Moją uwagę przykuwają kryminały , książki biograficzne i historyczne. Literatura piękna też ma w sobie to coś. Odkrywamy je dopiero wówczas kiedy zapoznajemy się z losami bohaterów. Uważam,że to jest najpiękniejszy moment dla czytelnika.

Zostaw komentarz