Karboksyterpia - co to jest i jak długo się utrzymuje

Jeżeli szukasz innowacyjnych możliwości redukcji tkanki tłuszczowej, koniecznie sprawdź, co może zaoferować Ci karboksyterpia. Aktualnie uznaje się ją za jeden z najskuteczniejszych sposobów wyszczuplających. Wykorzystując dobroczynne działanie dwutlenku węgla, pomaga również w walce z cellulitem, rozstępami czy pracy nad idealną sylwetką. Co więcej karboksyterapię wykorzystuje się również w leczeniu łysienia. Jej dobroczynne działanie zapobiega bowiem wypadaniu włosów. Karboksyterapię wykonuje się przy pomocy specjalistycznego urządzenia zakończonego cienką igłą. W czasie trwania zabiegu wstrzykiwana jest do tkanki podskórnej lub podawana drogą śródskórną określona dawka dwutlenku węgla.

Karboksyterapia na twarz poprawia jej kondycję

Dobroczynne działanie karboksyterapii stosowane jest także w celach leczniczych twarzy. Zabieg ma na celu poprawę jej kondycji poprzez zwiększenie elastyczności skóry. W trakcie jego wykonywania zwiększa się produkcja kolagenu, który ma kluczowy wpływ na kondycję skóry. Dodatkowo karboksyterapia poprawia mikrokrążenie powodując widoczne odżywienie oraz zregenerowanie. Zabieg stosowany jest również w walce ze zmarszczkami. Wstrzyknięcie dwutlenku węgla podczas zabiegu karboksyterapii nie tylko poprawia mikrokrążenie, ale również przyspiesza przepływ tlenu, powodując widoczne wygładzenie skóry twarzy.

Jak działa karboksyterapia na blizny?

W jaki sposób karboksyterapia pomaga w redukcji blizn? W tym wypadku główne działanie dwutlenku węgla opiera się na wyraźnym ich zmniejszeniu oraz spłaszczeniu. Zabieg może być stosowany po całkowitym zagojeniu się rany. Szacuje się, że karboksyterapia może być wykonana mniej więcej po 2-3 tygodniach od pełnego zagojenia się uszkodzenia skóry. Karboksyterapię stosuje się nie tylko na niewielkie blizny, ale również te powstałe w wyniku cesarskiego cięcia lub też po wycięciu wyrostka robaczkowego.

Karboksyterapia na rozstępy

Rozstępy są powszechnym problemem, który dotyka nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Zastosowanie karboksyterapii umożliwia ich redukcję nawet o 80%. Klienci doceniają wysoką skuteczność zabiegu. Dodatkowo karboksyterapia jest stosunkowo niedroga w porównaniu z innymi metodami o podobnym działaniu. W walce z rozstępami zaleca się wykonanie od 8 do 12 zabiegów. Najlepsze efekty karboksyterapii uzyskuje się wtedy, kiedy rozstępy są stosunkowo świeże, choć zabieg jest skuteczny nawet w przypadku wieloletnich zmian.

Karboksyterapia przeciwwskazania

Karboksyterapia bardzo szybko została okrzyknięta jednym z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wynika to nie tylko z jej szerokiego stosowania, ale również niewielkiej inwazyjności. Karboksyterapii nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na ciężką niewydolność nerek, płuc czy serca. Zabieg nie jest zalecany także w przypadku trwania terapii inhibitorami anhydrozy węglanowej. Karboksyterapii nie stosuje się także w przypadku pacjentów mających infekcje bakteryjne lub wirusowe, w tym także w przypadku stanów zapalnych skóry wywołanych trądzikiem różowatym.