Kuchnia Zdrowa dieta

Już nigdy nie zjem nabiału!

Była dojrzalakobieta.pl na niejedzenie węglowodanów, na popularności zyskuje wykluczenie z diety glutenu, a coraz więcej osób rezygnuje ze spożywania nabiału!

Była moda na niejedzenie węglowodanów, na popularności zyskuje wykluczenie z diety glutenu, a coraz więcej osób rezygnuje ze spożywania nabiału!

Czy jest to potrzebne? Zdania są podzielone. Sporo gwiazd deklaruje, że po wykluczeniu nabiału z diety ich sylwetka się wysmukliła, a cera uległa poprawie. Tylko czy aktorkom lub piosenkarkom powinniśmy wierzyć w kwestiach zdrowotnych?

Naukowcy jakiś czas temu orzekli, że dieta bogata w proteiny nie jest korzystna dla naszego zdrowia. Ocenia się, że może być równie szkodliwa co palenie papierosów! Chociaż ten pogląd szybko znalazł wielu zwolenników, to ogromna rzesza naukowców jest przeciwna tak restrykcyjnemu podejściu do diety.

Jak twierdzi m.in. dr inż. Katarzyna Okręglicka, specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, pracownik naukowy w Zakładzie Medycyny Zapobiegawczej i Higieny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dieta wykluczająca całkowicie nabiał jest uzasadniona jedynie, gdy jesteśmy uczuleni na białka mleka. Przetwory mleczne są bogate w proteiny, które są podstawowym budulcem mięśni. Ponadto dają uczucie sytości oraz zawierają dużo wapnia, który jest niezwykle ważny dla stanu naszych kości.

Tak jak w przypadku wielu innych badań i odkryć, należy zachować do nich zdrowy dystans. Diety wykluczające mogą, ale nie muszą być odpowiednie dla naszego organizmu. Jeżeli chcemy schudnąć, najlepiej wykluczyć z diety tzw. puste kalorie, jakie jak cukier, alkohol a zamiast tłustych serów i mleka wybierać ich chudsze odpowiedniki.

Komentarze (3)

Mindi

1 rok temu

Ludzie z pokolenia mojej mamy bardzo dużo jedli nabiału bo nie było dużego wyboru w pokarmach. I obserwuję, że są silni i zdrowi, pomimo podeszłego wieku. Ogólnie wydaje mi się, że ważna jest różnorodność, żeby wszystkie mikroelementy i witaminy dostarczać organizmowi. O ile nie ma uczulenia to warto jeść nabiał.

filodendron 2

4 lata temu

Ważną role w moim odżywianiu się odgrywają jogurty i już nie wyobrażam sobie bez nich życia. Lubię też twarogi ,śmietanę i żółty ser – na pewno z nich nie zrezygnuję. Istnieje też tzw, biała dieta – to właśnie nabiał – podobno pani Gesler ,pięknie na niej schudła.

eve

4 lata temu

nabial jest niezdrowy ,moj lekarz od dawno o tym mi mowil a ciekawe co na to pan Dunkan?

Zostaw komentarz