Japonki na obcasie

Japonki to buty, które większości z nas kojarzą się z wygodą i plażowym lookiem. Zyskały popularność, bo dzięki płaskiej podeszwie są niezwykle komfortowe w noszeniu. Najczęściej zabieramy je na basen, plażę lub zwiedzanie miasta podczas urlopu.  Tymczasem pod koniec lata modne stało się zupełnie nowe wydanie tych butów. Japonki na obcasie podbijają serca gwiazd.

Japonki na obcasie

Japonki na obcasie zazwyczaj są dostępne na niewielkiej szpilce. Jednak można też spotkać modele na kilkunastocentymetrowym obcasie. Niektóre mają pasek między palcami wykonany całkowicie z plastiku, ale można znaleźć też buty ze skórzanym paskiem, które prezentują się dużo bardziej elegancko.

Wygodniejsze od zwykłych klapków

Japonki na obcasie są wygodniejsze od tradycyjnych klapków na szpilce, gdyż paseczek między palcami zapobiega wypadaniu palców z butów. Chroni to je przed złamaniem i skręceniem. Chodzenie w takich butach jest dużo wygodniejsze niż w tradycyjnych klapkach na obcasie. Taki model cechuje też przewiewność, która jest niezwykle ważna zwłaszcza w upalne dni.

Idealne do dłuższych sukienek

Japonki na obcasie stanowią świetne dopełnienie wakacyjnej stylizacji, w której główną rolę odgrywa sukienka lub spódnica. Są nieco bardziej eleganckie od tradycyjnych japonek. Ponadto wydłużają nogi, co jest niezwykle istotne zwłaszcza przy sukienkach typu midi i maxi.

Buty noszone przez gwiazdy

Gwiazdy pokochały ten model butów. W japonkach na obcasie chodzi m.in. Kim Kardashian. Ona wybiera te na całkiem sporej szpilce. Jeśli chcesz kupić ten model butów, musisz odwiedzić sieciówki z ubraniami, które oferują też obuwie. Nie znajdziesz ich w sieciówkach z samym obuwiem.